Ana sayfa Oyun Blizzcon Shadowlands World of Warcraft Eklenti Paketi Duyuruldu

Shadowlands World of Warcraft Eklenti Paketi Duyuruldu

314
0
PAYLAŞ

World of Warcraft: Shadowlands, Blizzard Entertainment’ın devasa çok oyunculu rol yapma oyununun son genişleme paketi duyuruldu. Azeroth kahramanları öte dünyanın harikaları ve dehşetleriyle karşı karşıya kalacak, Sylvanas’ın yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşecekler.

World of Warcraft oyuncuları efsanevi Shadowlands’e adım attıklarında, ölüler diyarını kargaşa içinde buluyorlar. Normal şartlar altında bedenlerini terk eden ruhlar sürdükleri hayata uygun bir diyara gönderilirken şimdi tüm ruhlar, kendilerini aralarından en şeytani olanların sonsuza dek acı çekmeye mahkum edildiği Maw’da buluyor. Oyuncular, döngüyü tekrar yoluna sokmaya ve Sylvanas’ın planlarının nerelere uzandığını anlamaya çalışırken Shadowlands’in farklı düzlemlerinde hüküm süren Covenant ile bağ kuracak:

  • Bastion’dan, fani diyardan Shadowlands’e geçen ruhları disiplin ve görev bilinciyle güvende tutan Kyrian’lar.
  • Ardenwald’dan, doğanın ruhlarını onların yeniden doğmasını engelleyenlere karşı sert şekilde savunan Night Fae’ler.
  • Revendreth’ten, bolluk ve işkenceyle dolu gotik bir diyarda kibirli ve mağrurların ruhlarıyla beslenen Venthyr’ler.
  • Maldraxxus’tan, yeraltında Shadowlands’in ilk savunma hattını oluşturan hortlak ordusunu yaratan, savaşta güç ve şan arayanları onurlandıran Necrolord’lar.
Yeni diyarlar, eski kahramanlar

Shadowlands’deki yolculukları boyunca oyuncular, Warcraft evreninin aramızdan ayrılmış bazı efsane isimleriyle de karşı karşıya gelecek: Kendisini bir intikam sembolüne dönüştürmeye çalışan karanlık güçlere karşı mücadele eden Uther Lightbringer ve hayattayken işlediği suçlardan dolayı Revendreth’e hapsolmuş, geçmişinden gelen bir düşmandan intikam alma peşinde olan Kael’thas.

“Shadowlands bizi Warcraft evreninde daha önce hayal bile etmediğimiz yerlere götüreceği için çok heyecanlıyız,” diyen Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack, sözlerine şöyle devam ediyor: “Öte âlemleri keşfetmek, göçüp gitmiş eski dostlarla hasret gidermek ve Warcraft destanına oyuncularımızla birlikte yeni ve efsanevi bir bölüm daha eklemek için sabırsızlanıyoruz.”

World of Warcraft: Shadowlands Özellikleri

World of Warcraft: Shadowlands’de oyuncuları pek çok yeni özellik ve etkinlik bekliyor. Bu diyarlar arası diyarlara adım atan oyuncular neler mi yapabilecek? World of Warcraft’ta oyuncular ilk defa Shadowlands’e geçecek ve beş yeni bölge ile öbür dünyanın harikalarını ve dehşetlerini yaşayacak: Bastion’ın parıldayan toprakları, Maldraxxus’un sert savaş alanları, Ardenwald’ın sonsuz alacakaranlığı, Revendreth’in gösterişli kaleleri ve dehşet veren Maw.

Oyunculardan Shadowlands’in yeni bölgelerine hükmeden dört Yeminli’den biriyle bağ kurmaları istenecek ve böylece genişleme paketindeki yolculukları tam bir Yeminli Hikâyesine dönüşecek. Seviye atladıkça tercihlerine göre (her bir Yeminli için sınıfa özel yetenekler de dahil) yeni yetenekler kazanacak ve özel Yeminli üyeleriyle Ruhbağı kuracaklar. Bu bağ sayesinde o karakterin özelliklerine erişebilecekler.

Maw’ın kalbinde, evrendeki en adi ruhların kilitli tutulduğu lanetli ve dünya dışı bir hapishane olan Lanetliler Kulesi Torghast yer alıyor. Kahramanlar tekrar tekrar oynanabilen bu mekânın devamlı değişen salon ve odalarını keşfetmeye ve Torghast’ın rezil yöneticisi Zindancı’nın minyonlarıyla dövüşmeye çağrılıyorlar. Sınavı geçebilenler efsanevi hazineleri ele geçirebilecek ve haksız yere hapsolmuş kahraman ruhlara yardım ederek onları azad edebilecek.

Shadowlands ile birlikte gelen yeni seviye sistemiyle artık ulaşılan her bir seviye, anlamlı bir ilerleyiş hissi yaratacak. Halihazırda en üst seviyeye ulaşmış olan karakterler Shadowlands’e 50. seviye olarak başlayacak ve yeni seviye üst sınırı olan 60’a yükselmek için çalışacaklar.

Bolvar Fordragon, Sylvanas’ın Icecrown’daki saldırısına karşı koymak ve Acherus’un Ölüm Şövalyelerini desteklemek amacıyla Azeroth halkının tamamından kahramanlar diriltti. Shadowlands’le pandarenler ve tüm müttefik ırklar artık Ölüm Şövalyesi olabilecek.

Geliştirilmiş Karakter Kişiselleştirme Seçenekleri: World of Warcraft karakterlerini oluştururken ya da var olanları değiştirirken tüm ırklar için pek çok yeni görünüm seçeneği oyunculara sunulacak.

Blizzcon 2019

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here