Ana sayfa Köşe Yazısı Battlefield V Açık Beta İzlenimleri

Battlefield V Açık Beta İzlenimleri

620
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Electronic Arts’ın geliştirmekte olduğu Battlefield V için açık betaya girme şansını yakaladım. Ancak bir inceleme yazacak kadar deneyimleyemediğim için bende gördüklerimden bir köşe yazısı çıkarmaya karar verdim.

Artık açık betalar eskisine göre çok daha az bir süre devam ediyorlar. Özelikle hafta sonlarına denk gelince kaçırma şansı benim açımdan çok daha fazla oluyor. Tabi gün ve saatleri çoğunlukla Amerika için ayarlanıyor olması biz Avrupa saatlerine alışan oyuncular için kafa karıştırıcı olabiliyor.

İşin içinde Frostbite oyun motoru olunca DICE işini biliyor

Battlefield V’te ilk olarak gözüme çarpan ikinci dünya savaşının hissiyatını çok iyi bir şekilde yansıtmaları oldu. Oyunu oynarken adeta bir aksiyon filminin içindeymiş gibi hissettim. Özellikle Frostbite oyun motorunu çok iyi kullanabilen DICE belli ki işini ustalıkla yapabiliyor.

Battlefield V Açık betasında neler yaptım?

Oyunda sadece Tides of War etkinliğine bakabildim ancak benim oldukça hoşuma giden bir özellik oldu. Bir ağaç gibi dallanarak ilerleyen bu görevlerin hepsi farklı bir haritada oynanıyor. Bir görevi başardıktan sonra diğerine geçebiliyoruz. Monoton bir şekilde oyunu oynamak yerine biraz olsun farklı bir şeyler yapabilme şansı verilmesi güzel olmuş.

Oyunu oynayanlar arasında gördüğüm en büyük eleştiri bir önceki oyundan farkı olmadığı oldu. Aynı oyun motoru ve neredeyse aynı oyun mekanikleri kullanılıyor. Bir önceki oyunun mekanik açısından bir eksiği olmadığı düşünülürse bu eleştiriler biraz anlamsız geldi bana açıkçası.

Battlefield V için highlight alma sistemi henüz tam oturmamış
Battlefield V için highlight alma sistemi henüz tam oturmamış

Oyunun eksik olarak nitelendirebileceğim tek yanı Nvidia’nın highlight alma kısmı olur. Açıkcası bu highlight videolarını hangi kritere göre aldığını çözemedim. Fortnite’da gibi düşman öldürdüğümüz zaman almak yerine oyun içindeki başarıla göre alıyor. Fakat bazı videolarda durduk yere highlight aldığımı gördüm. Açıkcası oyun çıktığında umarım daha başarılı bir sistem gelmiş olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here