Ana sayfa Köşe Yazısı Conan Exiles Gözden Kaçırılmaması Gereken Bir Cevher

Conan Exiles Gözden Kaçırılmaması Gereken Bir Cevher

766
0
PAYLAŞ

Yanılmıyorsam haziran ayı sonlarında hazır tam sürümü çıkmışken Sonat ile tekrar Conan Exiles oynamaya karar verdik. İlk başta resmi sunuculara girmeyelim kendi p2p sisteminden oyunu oynayalım dedik. İlk başta her şey güzel gidiyordu. Ta ki demirden alet yapmaya karar verene kadar. Bu esnada ilk çıktığımız çölün yakınına bir bina yapmış ve etrafı keşfetmiştik.

Demir araçlara geçmek istememin sebebi daha dayanıklı ve demir silahların yaratıklara daha çok zarar vermesiydi. Kısacası zamandan kazanmak istedim. Standart Google aramaları ile demir cevheri nerede bulunur vs bakmaya başladım. Hedef bölge çok uzak değildi. Bende madem Sonat ufaktan taş çağı mimarı oldu bende demir toplayayım diye düşündüm. Bu düşünceler içerisinde tam giderken Sonatın karakteri çaresiz bir şekilde sürüklenmeye başladı.

Ne oldu ne bitti derken anladık ki oyunu açan kişi ben olduğum için diğer oyuncuların benden uzaklaşmasına izin verilmiyor. Üstelik ben oyunu açmazsam diğer kişi o dünyaya giremiyor. Yani Sonatın benim oyuna girmemi beklemesi gerek her seferinde. Bunun üzerine hazır sunucuya girip PvE olarak oynamaya karar verdik. Neden PvE seçtik çünkü o kadar uğraşıp didinip yaptığımız binaların serbest bir şekilde yıkılması keyfimizi kaçıracaktı.

İlk olarak 2 kişi başladığımız Conan Exiles macerası zamanla 7 kişiye kadar çıktı. Peki bizi bu kadar çeken ne oldu bu oyunda? Öncelikle keşif yapma ve bilinmeyen topraklara gitme son derece keyifli. Bunun yanı sıra size belki garip gelecektir ancak bir oyunda bilgisiz kalmayı özlemişiz. Buna en iyi örneği WoW Vanilla zamanlarını örnek verebilirim. Hadi şuraya gidelim, şu canavarı keselim gibi kendi yarattığımız maceralar asıl keyifli oldu. Conan Exiles bizden hayatta kalma dışında hiçbir şey beklemiyor.

Böylece her oyuna girdiğimizde yeni bir şey keşfetmeyi özlediğimizi fark ettik. Tabi oyun Conan evrenine göndermeler olması başka bir durum. Eğer biraz olsun bu dünyaya aşina iseniz alacağınız keyif çok daha fazla olacaktır. Battle for Azeroth’u beklerken ne yapalım derdine çok güzel bir çare oldu. Ancak asıl Jewel of the West eklentisini beklemiyorum desem yalan olur. Roma tarzı mimari ve zırh tarzını dört gözle bekliyorum. Kim bilir belki WoW zamanımdan bile çalabilir…

No Man’s Sky NEXT Yaması Yayımlandı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here