Ana sayfa Konsol Dauntless 1.6 | Infinite Radiance

Dauntless 1.6 | Infinite Radiance

194
0
PAYLAŞ
Infinite Radiance Dauntless

Infinite Radiance Dauntless için gelen yeni sezonun adı. Reforged güncellemesinden bu yana gördüğümüz en çok değişiklik sanıyorum bu güncelleme ile geliyor. Bildiğiniz gibi her sezon kendi içinde iki alt sezondan oluşmakta. Bu sezonlardan ilki Time Strike olarak adlandırılmış. Time Strike ile gelen en önemli değişiklik War Pike için yapılan değişiklikler. Bu değişikliklere War Pike rehberi sayfamızdan daha detaylı olarak bakabilirsiniz.

Time Strike ile gelen bir başka önemli değişim ise wound sisteminin yenilenmesi. Artık bir Behemoth’a yeterli kadar hasar verip onu yaralamayı başardığımız zaman, o kısmından çıkan duman bunu bize daha net göstermekte. Buna ek olarak yaralamayı başaran oyuncu Aether Rush adında 20 sn boyunca tüm yeteneklerinde %15 artış görecek. Diğer oyuncular ise 15sn içinde yaralı noktalara 1500 hasar verebilirlerse aynı Aether Rush iyileştirmesine kavuşacaklar.

Bir diğer yenilik ise Primal Behemothlar. Bu tür Behemothları av alanında çıkan sütunlardan fark edebiliriz. Bu sütunlar iyileşme becerisi gibi belirli bir özelliği baskılamakta. Eğer sütunu kırarsak bu yetenek geri geliyor ancak aynı zamanda Behemoth’u güçlendirmiş oluyoruz. Primal Behemoth avlamanın asıl önemi Fraksiyonların oyuna eklenmiş olması.

Primal Behemoth

Past adındaki bu fraksiyon tam anlamı ile bir yetenek ağacı gibi çalışıyor. Bu ağaçtaki yeni yetenekleri açmak için Primal Behemoth avlamaları ve onlardan düşen Fragment of Times Past’ların toplanması gerekmekte. Perfect Strike bu yetenek ağacı ile gelen asıl yetenek. Behemoth saldırılarından başarılı bir şekilde kaçınarak topladığımız puanlar belirli bir sayıya ulaştıktan sonra etkili bir saldırı yapmamızı sağlıyor. Yetenek ağacının diğer kolları ise Primal Behemoth’lara karşı yapılan saldırıları daha iyileştirme üzerine kurulmuş.

Reward Cache ise eski Vault sisteminin yenilenmiş hali. Her ana sezon boyunca toplanan o sezona özel puanlar ile eski çıkmış kozmetiklerin yanı sıra yeni gelenleri de alabiliyoruz. Bu sezon puanları ise asıl günlük ve haftalık görevler ile kazanılıyor.

Infinite Radiance 1.6.5

Bu güncellemenin en ilgi çekici yanı hiç kuşkusuz egzotik silahların oyuna geri dönüyor olması. Hatırlayacağınız üzere oyuna ilk eklendiği zaman en son zorluk seviyesinde bu silahların nasıl yapılacağını öğrenme fırsatımız oluyordu. Daha sonra oyuna eklenen bir görev ile de kazanma fırsatı yakaladık. Ancak daha sonra bu silahlar elde edilemez olmuştu. 1.6.5 sayesinde artık bu silahlar tekrar öğrenilebilir hale geldi. Üstelik eskisine göre çok daha iyi bir şekilde karşımıza çıkıyorlar. Bu silahlar hakkında daha çok bilgi almak için rehberimize göz atabilirsiniz.

Timeweave

Conundrum Rocks ise oyuna yeni eklenen adamız. Görüntü olarak Paradox Breaks’e benzeyen bu adaya ulaşmak için silah seviyenizin 10 – 13 arasında olması yeterli. Ayrıca Paradox Breaks içinde bulunan Paradoxicon girişindeki hikaye noktasına uğrarsanız Timeweave zırh setini öğrenebilirsiniz. Overpower, Predator ve Catalyst yetenekleri veren bu zırh oldukça kullanışlı.

Infinite Radiance 1.6.4

Bu güncelleme ile çoğunlukla Chronovore avında iyileştirmelere gidilmiş. Çoğunlukla oyun kalitesini artıran bir güncelleme olmuş.

Infinite Radiance 1.6.3

1.6.3 güncellemesi ile Echoes of the Future alt sezonu geldi ve yepyeni bir Radiant Behemoth olan Chronovore’u oyuna ekledi. Ancak bu eklenti ile Radiant Escalation beklentilerimiz tam anlamı ile yok oldu. Çünkü Chronovore diğer Escalation sonu Behemothları ile aynı özellikleri taşımakta. Tek farkı ise Paradox Breaks adındaki yeni adaya giderek Chronovore Avına çıkabiliyoruz.

Paradox Breaks

Paradox Breaks aynı zamanda Primal ve Elder Behemothların bolca bulunduğu bir yer. Bu sayede Future veya Past yetenek ağaçlarını geliştirmek için en uygun yer.

Chronovore avlamak için ise adada bulunan Paradoxicon mekanına gidip yeni bir event başlatmak gerekli. Bu event için istenen Chrono-Stone, Elder ya da Primal Behemothları avlayarak toplanabiliyor. Şimdi gelelim bu güncellemenin asıl yıldızı olan yeni Behemoth’a. Chronovore avlaması zor bir düşman. Oyundaki diğer Radiant Behemothların yeteneklerini (Umbral Escalation sonunda gelen Thrax gibi) kullanabiliyor. Oldukça seri hareket edebilen Chronovore’u başarılı bir şekilde avlamak için tüm takımın koordine bir şekilde çalışması gerekmekte. Diğer Escalation Behemothlarından farklı olarak belirli bir süre içinde avlanmaz ise Chronovore adayı terk ediyor. Eğer tüm Chronovore zırhlarını yaparsanız yeni bir Hunt Pass açılıyor. Bu Hunt Pass’in en önemli özelliği süre sınırının olmaması ve yeni bir kozmetik kazandırıyor olması.

Chronovore

Pulse Cell bu güncelleme ile gelen yeni teknik cell’in adı. Pulse kullandığınız zaman belirli bir sayıdaki saldırıdan sonra yapılan ilk saldırınız kritik hasar veriyor. Özellikle hızlı saldırılar yapan bir tarzınız varsa çok işinize yarayacaktır. 1.6.3 ile gelen bir başka gelişme ise legendary yani efsanevi silahlar ile ilgili. Eskiden bu silahların özelliğini kullandıktan sonra Behemoth öldürmediğimiz sürece yenilenmiyordu. Fakat buna ek olarak artık belirli bir süre geçtikten sonra da yenileniyorlar. Aşağıdaki listeden silahların yenilenme sürelerine bakabilirsiniz.

  • Malkarion: 2 dakika
  • Torgadoro: 1.5 dakika
  • Thrax: 2 dakika
  • Agarus: 5 dakika
  • Urska: 3.5 dakika
  • Chronovore: 1.5 dakika
Infinite Radiance 1.6.2

Bu güncelleme bize yeni Elder Behemoth’ları tanıştırıyor. Elder Behemoth’lar ile ilişkilendirilen fraksiyon ise Future olarak adlandırılmış. Bu yeni tür Behemoth’ların en önemli özelliği etraflarındaki kullanmakta oldukları kalkan. Bu avlardan ise Fragments of Future Times topluyoruz. Bu birimler ise yeni gelen yetenek ağacında kullanılıyor. Ağacı bir tarafı yanımızda bize büyük ölçüde yardımcı olan bir dron sağlıyor.

Diğer tarafı ise Elder Behemoth’lar karşısındaki yeteneklerimizi kuvvetlendiriyor. Bu kısım özellikle önemli çünkü daha önceden bahsetmiş olduğum kalkanlar patladığı zaman büyük zarar verebilmekte. Yetenek ağacını kullanarak bu etkiyi azaltmak mümkün. Bu yama ile gelen bir başka beklenen yenilik ise 200 aetherspark kullanarak Aetherheart elde etmek. Bu sayede her seferinde silahımızı sıfırlamak zorunda kalmıyoruz.

Elder Behemoth
Infinite Radiance 1.6.1

Bu güncelleme ile gelen tek dikkat çekici yenilik yeni Relentless Cell oluyor. Bu cell ile Aether Rush süresi %20 – %50 oranında artıyor. Tabi bu oranı kullanılan hücrenin seviyesi belirlemekte.

Dauntless oynarken yaptığınız satın alımlar ile bize destek olmak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dauntless Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here