Ana sayfa Konsol Dauntless 1.7 | Heroes of Ostia

Dauntless 1.7 | Heroes of Ostia

449
0
PAYLAŞ
Dauntless Heroes of Ostia

Dauntless 1.7 güncellemesi bizlere Heroes of Ostia sezonunu getiriyor. Tabi artık aşina olduğumuz üzere ilk alt sezonun adı Wild Thunder olarak adlandırılmış. Bu sezonda ilk bakışta göze çarpan gelişme Omnicell ve Escalation için heroic zorluk seviyesi. Omincell ve Yeni Escalation zorluğu için aşağıdaki ilgili bölümlere bakabilirsiniz. En güncel bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Heroes of Ostia 1.7.5

1.7.5 yaması bir başka ufak bir güncelleme olarak adlandırılabilir. Ancak yeni içerik eksikliği oyuna gelen etkinlikler ile kapatılıyor. Ramstravaganza adı verilen 3 hafta sonu boyunca bitirilen bounty’ler 1000 ram ve bir adet bounty bileti veriyor. Kısacası bu etkinliklerde bitirilen bounty görevleri bilet harcamadan yapılmış gibi diyebiliriz. Üstelik ekstra oyun içi para kazanmak her zaman biz oyuncuları sevindirir. Ayrıca 21 Ekim’de başlayacak olan Cadılar Bayramı etkinliği olan The Dark Harvest için şimdiden oyuna görevler eklemiş.

Heroes of Ostia 1.7.4

1.7.4 yaması uzun süredir ipuçlarının oyun içinde verildiği Phaelanx adındaki Behemoth’u oyuna ekliyor. Bu Behemoth ile karşılaşmak için Blazeworks adasına gitmek gerekli. Adada 6 Behemoth avlayıp, 6 vanayı açınca Phaelanx ile karşılaşabiliriz. Fakat hikaye açısından baktığımızda ise ilk kez yapay bir yolla yaratılmış bir Behemoth karşımıza çıkıyor. Phaelanx Ostia tarafından bir silah olarak tasarlanmış. Daha önce bahsettiğim gibi Shrike ve Skraev türevi bir Behemoth.

Diğer yeniliklere baktığımızda Omnisurge adında yeni bir cell oyuna eklenmiş. Böylece Omnicell kullanımı çok daha kolay bir hale gelmekte. Aynı zamanda Amiral Zai’nin verdiği First Blood görevi ile yeni kozmetikler açılabilir.

Heroes of Ostia 1.7.3

1.7.3 yaması ile Ostigaard Justice ikinci alt sezonu başladı. Yeni sezonla birlikte çok beklenen Repeaters güncellemesi de oyuna eklendi. Artık bu silah birbirinden bağımsız 4 parçadan oluşmuyor. Böylece oyundaki diğer silahlara biraz daha yakın bir yapıya sahip. Her behemoth için farklı bir repeater yapılabilir. Oyuna eklenen bir diğer yenilik ise Blazeworks adındaki yeni bir av alanı.

Blazeworks
Blazeworks

Bu ada, tarz olarak Osita’nın daha endüstriyel kısmına yakın diyebiliriz. Sanıyorum Phaelanx adındaki yeni Behemoth’un çıkış noktası burası olacak. Shrike ve Skraev ile aynı aileye sahip olacağı ve ateş türünde olacağı biliniyor. Ancak daha detaylı bilgi için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Omnicell kadrosu ise Tempest ile genişliyor. Hızlı ve seri oynanışı seven oyuncuların ilk olarak tercih edeceği bir Omnicell Tempest. Bu Omnicell’i yetenek ağacından Bastion ve Iceborne gibi açmak gerekmekte.

Heroes of Ostia 1.7.2

Bir başka Dauntless yamasına merhaba diyoruz. Oyuna en son eklenen Behemoth Thunderdeep Drask artık Cape Fury’de normal bir şekilde karşımıza çıkıyor. The Slumbering Thunder etkinliği ise halen karşımıza çıkabiliyor. Ancak Thunderdeep Drask normal bir şekilde adada belirdiği için avlamak eskisine göre çok daha kolaylaşmış. Bir diğer önemli nokta ise 2 sene önce Twitch Prime ile gelen Desperado seti. Ufak bir görev zincirini bitirdikten sonra 15 seviyelik yeni bir sezon bileti açabiliyoruz. Yaklaşık 2 ay süren bu mini sezon biletini bitirince Desperado seti açılıyor. Açıkçası sevilen ve üzerinden yeterince vakit geçmiş bu tarz setlerin oyuna geri eklenmesi son derece yerinde olmuş.

Oyun eklenen diğer yenilikler ise birkaç yeni saç stili ve Escalation Patrol sistemi. Escalation Patrol ile belirli bir Escalation bekleme sırasına girmek yerine hepsine sıraya girmek gibi düşünebiliriz. Böylece bekleme süreleri önemli oranda azalmış.

Heroes of Ostia 1.7.1

Yeni yama ile gelen en büyük yenilik hiç kuşkusuz Thunderdeep Drask. Bu Behemoth Drask ailesinin en yeni üyesi. Dauntless’ın ilk yapım aşamalarında oyundan çıkarılan bu canavar en sonunda oyuna geri dönüyor. İki aşamadan oluşan bir görev zinciri sonunda kendisine ulaşıyoruz.

Ancak bir sonraki yama gelene kadar sadece Cape Fury’de gerçekleşen The Slumbering Thunder etkinliği ile bulabiliyoruz. Fakat 1.7.2 çıkınca Thunderdeep Drask avlamak daha kolay hale gelecek. Bir diğer önemli nokta ise kendine özgü silah ve zırh setlerine sahip olması. Umarım bu değişim diğer Dire klasmanındaki Behemoth’lar içinde oyuna eklenecek bir sistem haline gelmesi planlanmakta. Bu sayede daha esnek ve geniş bir yelpazeden zırhlar giyme şansımız olur.

Heroes of Ostia 1.7.0

Oyuna yeni eklenen Omnicell oynanış tarzını oldukça geliştiren bir yenilik. Bir anlamda Dauntless için sınıf sistemi gelmiş bile diyebiliriz. Şu an için oyunda Iceborne, Discipline ve Bastion olmak üzere 3 adet Omnicell eklendi. Ancak daha önce Iceborne ve Discipline hücrelerinden birine sahipseniz Omnicell karşılığını otomatik olarak alıyorsunuz. Bastion’ı ise Middle Man aracılığı ise baştan yapmamız gerekiyor. Omnicell söz konusu olduğunda gideceğiniz kişi Middle Man. Omnicell sistemi aktif ve pasif olarak iki yetenek ile farklı bir oynanış tarzı sunuyor. Böylece aktif yetenek eski lantern sistemindeki V tuşuna tıklamanın yerine geçiyor. Pasif yetenek ise sabit olarak karakterimizi kuvvetlendirmekte. Omnicell sistemine ulaşmak için yetenek ağacından Elemental Mastery kısmından açmak gerekiyor.

Omnicell sisteminin yanı sıra mevcut hücrelerde de bir takım iyileştirmeler yapılmış. Öncelikle Tenacious hücrelerinin kritik vurma şansı yeni bir hücre olan Galvanized’a aktarılmış. Ancak daha önceden bu hücreye sahip olanlar Galvanized hücresine otomatik olarak sahip olacaklar. Özetlemek gerekirse Omnicell ile bu ayrım kaçınılmaz olmuş.

Bir başka göze çarpan iyileştirme ise silah hızında olmuş. Tüm silahlar eskisine göre daha hızlı saldırı yapıyor. Bunun başlıca sebebi Wild Frenzy ve düşük can kullanan oyuncu sayısındaki ciddi artış. Bu tarzın meta olması, bu değişikliğe gidilmesindeki en büyük neden. Ancak şimdiden söyleyebilirim ki Omnicell sayesinden çok değişik oynanış tarzları oyuna hakim olmaya başladı. Omnicell sayısı arttıkça çok daha zengin bir oynanış tecrübesi sunacağını öngörmek zor değil.

Heroes of Ostia ile Elder ve Primal Behemothları artık sadece Paradox Breaks’de avlayabileceğiz. Ancak Past ve Future yetenek ağaçları oyundan kaldırıldı. Umarım ilerleyen zamanlarda Omnicell formatında benzer bir oynanış görebiliriz. Artık Elder ve Primal Behemoth avına çıkmanın tek sebebi ise Paradoxicon kullanmak için gerekli tokenları toplamak olarak gözüküyor.

Heroic Escalation

Gelelim Heroes of Ostia ile gelen asıl yeniliğe. Escalation için gelen Heroic zorluk seviyesi ile kendimizi sınamak için yeni bir fırsatımız var. Heroic Escalation’a erişmek için yetenek ağacındaki reforged bölümünden ilgili kısmı açmak yeterli. Karakterinize ve oynanış tarzınıza tam olarak alışmadan girmenizi tavsiye etmiyorum. Bu zorluk seviyesi her hafta farklı bir Escalationa geçicek. 

Dauntless oynarken yaptığınız satın alımlar ile bize destek olmak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dauntless Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here