Ana sayfa Haber Fortnite | Kevin Patladı Şimdi Ne Olacak?

Fortnite | Kevin Patladı Şimdi Ne Olacak?

1686
0
PAYLAŞ

Fortnite son 3 sezondur oldukça büyük bir meta hikaye anlatıyor. Sadece Battle Royale modu için beklediğimizden fazlasını bize veriyor diyebiliriz. Uzun süredir oyunu oynayanlar bu olaylara bizzat şahit olmuşlardır ancak ben yeni gelenler için ufak bir özet geçeyim.

Herşey 4. sezon başında Dutsy Divot’a düşen meteor ile başladı. Bu meteorun içinden çıkan uzay taşları geçici bir süreliğine yüksek zıplama yapmamıza olanak sağlıyordu. Ancak daha sonra bu taşların toplanıp bir roket için silah haline getirildiğini gördük. Roket görünüşe göre birkaç kez gerçekliği yırttıktan sonra gitmesi gereken yere gitti.

5. sezon başlangıcı ile birlikte haritada değişiklikler görülmeye başlandı. Fortnite dünyasında paralel evrenlerin varlığı bu sezonda detaylı bir şekilde işlendi diyebiliriz. Özellikle Drift karakterinin bizim dünyamızdan geldiğini 5. sezon fragmanında görebiliyoruz.

Bu sezonun en büyük olayı yarıktan gelen gizemli küp oldu. Topluluk tarafından Kevin olarak adlandırıldığı için yazının geri kalanında bu şekilde devam edeceğim. Kevin ilk başta haritada rastgele geziyormuş gibi görünüyordu. Yakınına gidildiği zaman zırh kazanıp ve yer çekiminin azaldığını fark ettik. Ancak zamanla bu gezmelerin belirli 7 noktada gidip yere rün bırakmak olduğunu gördük. Sezon sonunda Loot Lake’e dalıp işimizin bittiğini sanıyorduk ancak durum hiç böyle değildi.

Gölden yükselen Kevin daha önce çizdiği rünlere giderek onları bulundukları toprak ile beraber almaya başladı. Bu esnada bu 7 bölge artık bozunmuş bölge olarak adlandırıldı çünkü etrafında canlı hiçbir varlık kalmamıştı. Ömrünün sonuna doğru önce haritaya küp parçaları gönderip küp canavarlarını bizim dünyamıza gönderdi ancak ardından Kevin’ın kırılmaya başladığını fark ettik. Dün akşam gerçekleşen muhteşem bir etkinlik Kevin aramızdan ayrıldı.

Loot Lake’in yerinde dev bir girdap yerine artık havadan düşen adaların parçaları bulunmakta. En ortada işe Kevin’ın geride kalan parçalarına benzeyen dikitler görülebiliyor. Bakalım bu birkaç sezondur süren meta hikayenin sonumu yoksa çok daha uzun bir süre bizimle olacak bir hikayenin kısa bir bölümü müydü? 7. sezon yaklaştıkça bu soruların cevaplarını alacağımızı umuyoruz.

Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here