Ana sayfa Oyun İnceleme Hearthstone İçin Düello Zamanı Geldi

Hearthstone İçin Düello Zamanı Geldi

29089
0
PAYLAŞ
Hearthstone Darkmoon Panayırı Dehşeti
Hearthstone Darkmoon Panayırı Dehşeti

Hearthstone her geçen yıl kendini geliştiren nadir bulunan oyunlardan biri. Year of Phoenix birçok yeniliği içinde barındırması ile akıllarda kalacak bir yıl olduğunu dolu dolu gösteriyor. Ashes of Outland oyun ilk çıktığından beri ilk kahraman seti olan Demon Hunter ile bizleri tanıştırdı. Ancak yılın başından beri çıkan her yeniliği tek tek anlatmayacağım.

Asıl dikkati çekmek istediğim ve Shadowlands öncesi tabiri caiz ise kafanı World of Warcraft’tan kaldırmama sebep olan Darkmoon Panayırı Dehşetinden bahsetmek istiyorum. Benim özellikle hoşuma giden birkaç noktadan bahsedeceğim.

Düellolar

Düellolar Battlegrounds’tan sonra oynamaktan en keyif aldığım oyun modu oldu. Bu mod biraz Arena biraz da tekli macera modlarındaki deste kurma mantığını olabilecek en iyi şekilde harmanlıyor. Düello moduna ilk girildiğinde 4 adet rastgele sınıftan biri seçiliyor. Ardından sınıf özeliği seçilip, başlangıç destesi oluşturuluyor. Başlangıç destesi için birçok eski genişleme paketinden kart seçebiliyoruz ancak bu kartları daha çok koleksiyonumuza eklemiş olmamız lazım. Yani bir anlamda eski oyuncularında hoşuna gidecek desteler çıkabiliyor.

Daha sonra Arena’da olduğu gibi rastgele oyunculara karşı maç yapıyoruz. 3 oyun kaybeden veya 12 oyun kazanan Düellonun galibi sayılıyor. Tek kişilik macera modundan bahsetmiştim. Her maç sonu kazansak ya da kaybetsek dahi destemize yeni kartlar ekleyebiliyoruz. 3 farklı paket arasından istediğimizi destemize dahil ediyoruz. Ancak desteye çok fazla farklı kart eklersek bu kez istediğimiz kartın gelme olasılığı çok düşmüş oluyor. İşte bu dengeyi sağlamak başarının anahtarlarından biri.

Başarılar

Başarı (Achievement) sistemi kimi oyuncuların takip etmediği ancak takip edenlerinde orada gözüken her şeyi yapmak için özellikle vakit ayırdıkları bir sistem. Bu artık hemen hemen her oyunda karşımıza çıktığı için burada da görmek şaşırtıcı olmadı. Kendi adıma memnun oldum diyebilirim. Çünkü bazı istatistikleri bu kısımdan görüp ulaşmak her zaman için daha kolay olmuştur benim için.

Her biten başarı bize tecrübe puanı olarak geri dönüyor. Bu tecrübe puanı ne işimize yarıyor iye aklınızda soru işareti oluşmasına gerek kalmadan bir başka yenilik olan Ödül Yolu için geldiğini görüyoruz.

Ödül Yolu

Ödül Yolu’da aslında daha önce farklı şekillerde farklı oyunlarda karşımıza çıkan bir sistem. Bu Battle Pass veya Sezon bileti gibi şekillerde isimlendiriliyor. Ancak bu sistemde dikkat edilmesi gereken nokta bu süreç boyunca oyuncunun ödüllendirildiğini hissetmesi çok önemli. Bazı oyunlar bunu oyun içi para ile ekstra bir yol açarak yapıyor ancak iyi dengelenmiş ise oyuncu bu harcadığı paranın büyük bir kısmını geri kazanıyor.

Hearthstone bu kısma farklı bir şekilde yaklaşmayı seçmiş. Öncelikle ödülleri almak için herhangi bir harcama yapılmasına gerek yok. Her adımda oyun içi altın veya kart paketi kazanıyorsunuz. Şayet para ödemeyi seçerseniz kozmetik ödüllerin yanı sıra tecrübe puanı kazanımında da artış olmakta. Şahsen bu şekilde bir yol tasarlanması benim bir oyuncu olarak son derece hoşuma gitti. Özellikle oyuna harcadığım vaktin bir karşılığı alıyor olmak bence bunda en büyük etken.

World of Warcraft Genişleme Paketi Shadowlands Çıktı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here