Ana sayfa Köşe Yazısı Magic the Gathering Arena Nasıl Olmuş?

Magic the Gathering Arena Nasıl Olmuş?

468
0
PAYLAŞ

Wizards of the Coast’un kendi Magic the Gathering oyunlarını yapmalarının vakti çoktan gelmişti. Hatta son dönemlerde çıkan kart oyunu sayısına bakılınca vakti çoktan geçti bile diyebiliriz. Magic the Gathering Arena ya da kısaca Mtg Arena, Magic Online ilk çıktığı zamanlardan beri özlemini çektiğimiz oyun olmuş diyebilirim.

Magic the Gathering, Magic Online ilk çıktığı zamanlardan beri özlemini çektiğimiz oyun olmuş diyebilirim.

Tüm kart oyunlarının başlangıç noktası Magic desem sanıyorum yanlış olmaz. Dile kolay 1993’te Richard Garfield tarafından yaratılan oyun 26 yıllık bir geçmişe sahip. Durum böyle olunca Arena gibi kaliteli bir oyunun çok daha önce gelmesini bekliyordum. Ancak geç olsun güç olması diyerek oyuna daldım.

Masa üstünde nasıl oynanıyorsa bilgisayar ortamında da aynı şekilde oynanması mümkün
Masa üstünde nasıl oynanıyorsa bilgisayar ortamında da aynı şekilde oynanması mümkün
Magic the Gathering Arena Nedir ?

Modern bir oyundan beklediğiniz her şey Arena’da var. Temiz grafikler, sade ve anlaşılır bir arayüz ve angarya olacak işlemlerin otomatik olarak oyun tarafından yapılıyor olması. Buna örnek olarak bir kart oynayacağımız zaman oyun Land’leri otomatik olarak seçmesini gösterebilirim. Tabi istersek biz kendimizde bunu ayarlayabiliyoruz. Masa üstünde nasıl oynanıyorsa bilgisayar ortamında da aynı şekilde oynanması mümkün.

Mastery ağacında ilerledikçe yeni kartların açılıp otomatik olarak destenize ekleniyor
Mastery ağacında ilerledikçe yeni kartların açılıp otomatik olarak destenize ekleniyor

Son zamanlarda alıştığımız Battle Pass, Sezon ve Mastery gibi sistemlerde oyuna entegre edilmiş. Artık standart bir uygulama olduğu ve oyunun içinde göze batmadığı için benim hoşuma gitti. Özellikle Mastery ağacında ilerledikçe yeni kartların açılıp otomatik olarak destenize eklenebilmesi hoşuma gitti.

Deste oluşturma kısmı gerçekten güzel olmuş. İstediğim kartları koydukça Land dengesini oyun kendi otomatik olarak yapıyor. Daha sonra isterseniz ufak ayarlamalar yapabilirsiniz. Mevcut destenizin istatistik verilerine bakarak daha iyi hale getirmenizde mümkün.

Deste oluşturma kısmı gerçekten güzel olmuş
Deste oluşturma kısmı gerçekten güzel olmuş

Sonuç olarak bilgisayar başında Magic the Gathering oynama özlemini Arena ile giderebilir diyebilirim. Oyun içinde görev yaparak aldığımız altınlarla yeni paketler alabiliyoruz. Sezon Bileti ise ne yazık ki dolar üzerinden hesaplandığı için pahalı umarım en yakın zamanda uygun bir lokalizasyon yapılır aksi takdirde gerçekten bir lüks haline geliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here