Ana sayfa Köşe Yazısı Ravnica Kitabı İçin Bu Kadar Beklemeye Gerek Var Mıydı?

Ravnica Kitabı İçin Bu Kadar Beklemeye Gerek Var Mıydı?

835
0
PAYLAŞ

Magic the Gathering oyuncuları Ravnica kelimesine yabancı değillerdir. Kişisel olarak düşüncem Wizards of The Coast’ın yapmış olduğu en iyi Magic setlerinden biridir. Bunun bir kısmı Magic destelerimi her zaman için multicolor olarak yapmış olmam başlıca sebeplerden biri. Şimdiye kadar iki kez Ravnica seti çıktı ve her ikisinde de ben Magic oynamaya geri başladım ve bunda Ravnica dünyasını sevmemin büyük rolü var. Şimdide öğrendiğim kadarı ile yepyeni bir set geliyormuş hadi bakalım.

Ancak asıl anlatmak istediğim konu bu değil. Geçenlerde gördüğüm bir yazıda Amazon listelerine “yanlışlıkla” konulmuş bir kitabın ortaya çıkmış olması. Bu kitap Dungeons & Dragons frp sistemi ile Ravnica’da oynamanızı sağlıyor. Fikir gerçekten çok güzel ve uzun bir süredir frp oynayıp oynatan bir kişi olarak gerçekten haberi görünce çok heyecanlandım.

Heyecanım geçtikten sonra ise başlıktaki cümle geldi aklıma. Ravnica sırf beni değil birçok kişiyi Magic oynamaya geri döndürmüş bir set. Hatta çıkan hikâye kitapları eğer yanılmıyorsam oldukça ilgi görmüştü. İlk set 13 sene önce çıkmış, bu ciddi bir süre. Fakat tam bundan dem vuracaktım ki aklıma Dungeons & Dragons 5th Edition ne zaman çıktı ona bakmak geldi. 2014 yılında çıkan 5th edition temel kitapları ilk 3 ay içinde çıkmıştı. Çok takip edemese de ciddi bir sistem değişikliği olduğunu sanmıyorum. Bu durumda boşa geçmiş bir 4 sene var.

Uzun sözün kısası geç olsun güç olasın demekten başka bir şey gelmiyor elden. Yeni kitap çıktığı zaman inceleyip göreceğiz.

Battle For Azeroth 8.0 Yaması Sınıf Değişiklikleri | Mage

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here