Ana sayfa Oyun İnceleme World of Warcraft Battle for Azeroth 8.1 Yaması Geliyor Hoş Geliyor

World of Warcraft Battle for Azeroth 8.1 Yaması Geliyor Hoş Geliyor

1378
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Battle for Azeroth 8.1 yaması dolu dolu geliyor. Bir çoğumuzun merak ettiği sorulara cevap alacağımızı düşündüğüm yama PTR geldiğinde elimizde daha fazla bilgi olacak.

Fakat yapılan data-mining ile ortaya çıkanlar beni oldukça heyecanlandırdı. Hem Warcraft tarihi ve hikayeleri üzerine oyunu oynayan oyuncular hem de Horde-Alliance atışmasına girmiş oyuncular için doyurucu olacak olan yamayla akalı benim özellikle ilgimi çeken detayları birlikte inceleyelim istedim.

Tyrande, Vol’jin ve Saurfang’in Hikayeleri

Teldrassil yakıldığından bu yana, Tyrande ve Malfurion karakterlerinden ki Legion eklenti paketinde yaptıkları eylemler sayesinde en nefret ettiğim karakterler listesinde bir numaraya oturduklarını söyleyebilirim, haber alamıyorduk. Fakat Blizzard Battle for Azeroth 8.1 yaması ile Teldrassil’in yakılmasının ardından yeni bir hikaye tecrübe edeceğimizi açıkladı.

Elbette bunun ardından oyuncular durumun üzerini kazmaya başladı. Elimize geçen ilk bilgi Tyrande’nin yeni modeli ve Night Elf ırkı için Tyrande’nin senaryosunu bitirdiğimizde alacağımız başarım ile açacağımız yeni karakter kozmetiği oldu. Siyah gözlere sahip daha karanlık temaya sahip Night Elf’lere hazır mıyız bilmiyorum fakat ardındaki hikayeyi oldukça başarılı bulduğumu belirtmek istiyorum.

Bildiğiniz üzere ki bir çok arkeolojik kazıda da karşımıza çıkan ipuçlarına dayanarak Tanrıça Elune’un iki yönü olduğunu biliyoruz. Ay ışığı ile temsil edilen ve pasifist olmasa da daha yumuşak yüzü ve Night Warrior olarak adlandırılan ölümle ilişkilendirilen daha karanlık yüzü daha önce bizlere alt başlıklarla anlatılmıştı.

Senaryoda Tyrande’nin Teldrasil’in intikamı için bu Night Warrior olarak adlandırılan ve ayın karanlık yüzü diyebileceğimiz tarafa geçişini tecrübe edeceğiz. Bunun sonunda da yeni Night Elf kozmetik seçeneğine sahip olacağız.

Battle for Azeroth 8.1 yaması ile gelecek olan kozmetik seçenekleri Elune'un karanlık yüzünü iyi yakalıyor
Battle for Azeroth 8.1 yaması ile gelecek olan kozmetik seçenekleri Elune’un karanlık yüzünü iyi yakalıyor

Bir diğer ki ölmüş olmasına karşın ruhuyla birlikte yolculuğa çıkacağımız karakter ise Vol’jin olacak. Horde oyuncularının Zandalari Empire ile Revered dostluk seviyesine ulaştığından karşısına çıkan görev serisiyle bir kaç detay yakalamayı başarmıştık.

Battle for Azeroth 8.1 yaması ile bu detaylar fazlasıyla önümüze serilecek gibi görünüyor. Vol’jin’in senaryosunun detayları hakkında elimizde şu an için fazla detay yok. Fakat iki noktaya değinmek istiyorum. Vol’jin’in Slyvanas’a Warchief’liği verdiği anı hatırlamaması ve Lich King ile yüzleşmesi oldukça dikkat çekici.

Overlord Saurfang ile ilgili ise ne yazık ki yeterli detay elimizde yok ve PTR bekleyeceğiz gibi görünüyor. Detaylar elime ulaştığında bunları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Cüce ve Blood Elf Heritage Armor’ları

Aslında konuya hepimiz hakimiz fakat bu konuda beni en çok heyecanlandıran kısım Blizzard’ın verdiği sözü tutarak her ırka Heritage Armor getiriyor olması. Elbette zırhların görsel olarak tatmin edici olduğunu da bilmek oldukça güzel.

Geliştiricilerin 8.1 yamasını duyururken Cüce zırhının görselini paylaştığını biliyoruz. Fakat yeni gelen bilgilerle Blood Elf zırhlarına da bir bakış atma imkanı bulduk ve en az Cüce zırhları kadar tatmin edici olduklarını söylemek istiyorum. Umarım Blizzard diğer ırkların zırhlarını da en hızlı şekilde oyun eklemeye başlar.

Warcraft 3 ünitesi olan Spell Breaker'a benziyor olması muhteşem
Warcraft 3 ünitesi olan Spell Breaker’a benziyor olması muhteşem
Zandalari Troll ve Kul Tiran

Bir çok oyuncunun duyurulduğundan bu yana heyecanla beklediği ırkların geliş tarihi 8.1 yamasıyla birlikte sonunda önümüze sunuldu. Özellikle Druid oyuncuların derin nefesler alarak beklediği ırklar geliyor.

Irkların nasıl açılacağını daha önce ki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Benim değinmek istediğim ise özellikle tek bir sınıf üzerine. Diğer Druid olabilen ırkların başları kel mi?! Druid formlarını bu kadar güzel olursa diğer Druid oyuncuları ne yapsınlar! Açıkcası Blizzard’ın yeni ırklara özen gösteriyor olması hoşuma gidiyor olsa da homurdanmadığım konular olduğunu söylersem yalan söylemiş olurum.

Battle for Azeroth 8.1 yaması ile Gelen Bir Çok Yenilik

Benim Battle for Azeroth 8.1 yamasını heyecanla bekleme sebeplerimin ana başlıklarını sizlerle detaylarını paylaşarak vermek istedim. Elbette oyuna yeni gelecek binek, Warfront, yeni Warfront zırhları ve Raidler üzerine de konuşulacak çok şey var. Bir daha ki yazıda da bunları konuşuruz diyelim.

Sizleri en çok heyecanlandıran 8.1 özelliklerine umarım değinebilmişimdir. Herkese iyi oyunlar!

Görsellerin geri kalanı ve daha fazlası için buraya göz atabilirsiniz.

For the…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here