Ana sayfa Kültür & Sanat Dizi Netflix’ten Yeni Bir Suç Belgeseli: The Innocent Man

Netflix’ten Yeni Bir Suç Belgeseli: The Innocent Man

830
0
PAYLAŞ

14 Aralık’ta tüm dünyada aynı anda Netflix ekranlarına gelecek The Innocent Man, John Grisham’ın çok satan kitabı “The Innocent Man: Murder and Injustice in a Small Town” isimli kitabından uyarlanan ve altı bölümden oluşan bir belgesel dizisi olarak karşımıza çıkacak.

Yönetmen koltuğunda Clay Tweel’ın yer aldığı ve prodüktörlüğünü John Grisham’ın üstlendiği belgesel dizide, John Grisham’ın gerçek olayları anlattığı kitapta geçen, 1980’lerde Ada, Oklahoma’da yaşanan şok edici iki cinayeti ve devamında yaşanan tartışmalı olayları izleyeceğiz.

Kitapla beraber tüm ülkede büyük bir olay haline gelen cinayetlere kurban gidenlerin yakınlarıyla, Ada sakinleriyle, avukatlarla, gazetecilerle ve davalara karışan diğer insanlarla röportajların da yer aldığı dizi, arşivlerden çıkan fotoğraf ve videoları, yeni kamera görüntüleri ile birleştirerek ekranlara taşıyacak.

Projeyle ilgili yönetmen Clay Tweel şunları söyledi: “Bir film yapımcısı olarak farkettim ki en iyi hikayeler, genelde kendi anlattıklarımız. Ama beni asıl şaşırtan bu düşüncelerin adalet sistemine ne derece etki ettiği oldu. Seyircilerin, eski davaları yeniden incelediklerinde dahil olan önyargıları -kendilerininkiler de dahil olmak üzere- fark edeceklerini umuyorum.”

Dizinin baş yapımcısı John Grisham, projeyle ilgili şöyle konuştu: “The Innocent Man kitapta da olduğu gibi merak uyandıran, zorlayan ve üzen bir belgesel dizisi. Hikayeyi çok iyi bilmeme rağmen, diziyi izlemek için sabırsızlanıyorum.”

14 Aralık’ta Netflix ekranlarında olacak The Innocent Man, Clay Tweel ve Ross Dinerstein tarafından belgesel dizi olarak geliştirildi. Dizinin prodüktörlüğünü Maura Anderson ve Shannon Riggs üstlenirken, baş yapımcıları olarak John Grisham, David Gernert, Tweel ve Dinerstein karşımıza çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here