Ana sayfa Kültür & Sanat Dizi Roald Dahl’ın Hikâyeleri Netflix’in Özel Animasyon Dizisinde Hayat Bulacak

Roald Dahl’ın Hikâyeleri Netflix’in Özel Animasyon Dizisinde Hayat Bulacak

1070
0
PAYLAŞ

Netflix, Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev, Bay ve Bayan Kıl ve Daha Fazlası gibi efsane çocuk kitaplarının yazarı Roald Dahl’ın en sevilen hikayelerinden bazılarını yeniden yorumluyor.

Hem miniklere hem de Roald Dahl seven anne babalara müjde! Willy Wonka ve Umpa Lumpalar’a Koca Sevimli Dev, Matilda, Bay ve Bayan Kıl ve Roald Dahl’ın diğer efsanevi karakterleri de katılıyor! Hepsi Netflix’te buluşuyor.

Netflix ve Roald Dahl Story Company, ünlü yazarın Charlie’nin Çikolata FabrikasıMatildaKoca Sevimli DevBay ve Bayan Kıl ve diğer birçok eserini ekrana uyarlıyor. Netflix, orijinal animasyon dizisiyle dünyanın dört bir yanındaki çocuklar ve aileleri için Roald Dahl evrenin kapısını sonuna kadar açıyor.

Roald Dahl uzun zamandır ilham veriyor

Ama şimdi Netflix ilk kez işin ehli yaratıcılar, görsel ve yazım ekipleriyle birlikte, hikayeleri türünün ilk örneği olacak şekilde yeniden yorumlayarak, her yaştan izleyiciye hitap edecek bir animasyon dizisine dönüştürüyor. Elbette Dahl’ın kendine özgü ruhuna ve üslubuna sadık kalarak!

“Nihai amacımız, Roald Dahl’ın hikayelerindeki benzersiz sihri ve olumlu mesajı dünyada mümkün olduğunca fazla çocuğun deneyimlemesi,” diyen Roald Dahl’ın eşi Felicity Dahl sözlerini “Netflix’le ortaklığımız, bu amacı gerçekleştirmeye yönelik çok önemli bir adım ve Roald Dahl Story Company için inanılmaz heyecan verici yeni bir dönem. Eminim Roald da bundan büyük heyecan duyardı” diye sürdürdü.

“Roald Dahl öykülerinin sıra dışı dünyalarına kapılıp gitmek bizim için bir onur ve çok bir eğlence deneyim oldu. Ayrıca Roald Dahl Story Company ve Dahl ailesine, dünyanın her yerindeki ailelere daha fazla keyifli anlar sunma konusunda ekibimize duydukları güven için minnettarız,” diyen Netflix Çocuk ve Aile İçeriği Başkan Yardımcısı Melissa Cobb şöyle devam etti: “Bir yandan Dahl’ın kahramanlarının maceralarını yepyeni ve modern biçimlerde en yüksek kalite animasyonlarla yeniden yaratırken, diğer yandan da Dahl’ın inanılmaz mirasına saygı duruşunda bulunuyoruz.”

“Netflix’in yenilikçi ve kaliteli hikaye anlatma biçimi herkesin malumu” diye konuşan Roald Dahl Story Company Strateji Direktörü Gideon Simeloff, “Tüm aile bireyleri için böylesi bir kalitede ve ölçekte animasyon sunabilecek başka bir platform yok” dedi.

Netflix ve Roald Dahl Story Company anlaşması kapsamında Charlie’nin Çikolata FabrikasıMatildaKoca Sevimli DevBay ve Bayan KılCharlie’nin Büyük Cam AsansörüGeorge’un Harika İlacıBoy – Tales of ChildhoodTek Başınaİrikıyım Timsah,Zürafa, Peli ve BenŞeker HenryBilly and the MinpinsBüyülü ParmakKaplumbağaDirty Beasts ve Rhyme Stew ekrana taşınacak.

Netflix’in ilk Dahl animasyon dizisinin yapım çalışmaları 2019’da başlayacak.

Netflix 2019’da Anime Kataloğunu Genişletiyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here