Ana sayfa Oyun Alfa Griftlands İlk Bakış | Değişik Bir Kart Oyunu

Griftlands İlk Bakış | Değişik Bir Kart Oyunu

706
0
PAYLAŞ

Griftlands ilk duyuruldu zaman çizgi roman tarzı grafiklere ve sıra tabanlı Final Fantasy benzeri dövüşleriyle güzel bir bilim kurgu oyununa benziyordu. Açık bir dünya ve rastgele yaratılan bölümlere sahip olması planlanmıştı. Ancak bu süre içerisinde yapımcı firma Klei Entertainment oyunun tarzını değiştirmeye karar verdi. Oyun bu ay içerisinde Alfa sürümünde çıkışını yaptı.

Griftlands oyun dünyası
Griftlands oyun dünyası

Kart oyunu denildiği zaman kafalarda ufak bir soru işareti belirmesi gayet normal. Özellikle oyunun ilk duyurulduğu hali göz önüne alınırsa. Oyun şu anda kart oyunu mekaniklerine sahip bir rol yapma oyunu. Griftlands, sözlü veya fiziksel olarak bir kavga olduğu zaman kart oyunu onun dışında dünya haritasında gezip görev yaptığımız bir macera rol yapma oyunu olarak özetlenebilir.

Oyun öykü anlatım olarak ilerliyor
Oyun öykü anlatım olarak ilerliyor

Kart oyunun kısmı oldukça basit ve kolay anlaşılır bir şekilde tasarlanmış. Her tur sadece 3 aksiyonumuz var ve tur sonunda elde kalan kartları kaybediyoruz. Bir kartı uzun süre kullanınca yükseltip daha kuvvetli bir hale getirebiliyoruz. Sosyal ve fiziksel kavga desteleri birbirinden farklı ve yaptığımız görevler ile yeni kartlar ekleyerek desteleri düzenleyebiliyoruz.

Oyunda bol bol konuşma ile karşılaşacaksınız. Farklı NPC’ler ile ilişkileriniz onların size olan tutumlarını büyük ölçüde etkileyecektir. Ancak Griftlands şu anda alfa aşamasında olduğu için bazı kısımları eksik görünüyor. Zaman içerisinde oyunun nasıl bir yönde ilerleyeceğini veya ne kadar derinlik kazanabileceğini göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here