Ana sayfa Oyun Beta The Division 2 Beta İncelemesi | Sizler İçin Tecrübe Ettik

The Division 2 Beta İncelemesi | Sizler İçin Tecrübe Ettik

855
0
PAYLAŞ

The Division 2 açıklandığı günden bu yana heyecanla beklediğimiz oyunlar arasında. Operasyon Merkezi ekibi olarak son Beta sürecini deneyimleme fırsatı bulduk.

Son Beta sürecinde oyunun başlangıç diyebileceğimiz kısmına göz atmanın yanı sıra oyun sonu içeriğe de erişim imkanı bulduk. Beyaz Saray’ı saldırıdan kurtarıp, ileri kamplardan birini geliştirme fırsatı bulduğumuz gibi Bağımsızlık Bildirgesini yok olmaktan kurtardığımız bir görevi de tecrübe ettik. 7 seviye ile sınırlı bu hikayesel kısımda ‘Hyenas’ ve ‘True Sons’ isimli düşman grubuna karşı savaşıyoruz.

The Division Beta sürecinde yeni ‘Perk’ ve özelliklere de göz atma fırsatımız oldu. Beta sürecinde oyunda kullanabildiğimiz özel aletlerden sadece üçüne erişimimiz vardı. Birinci oyundan tanıdığımız ‘Seeker Mine’ ve ‘Turret’ yanı sıra yeni ‘Drone’ özelliğini de tecrübe edebildik. Seviye puanı ile açabildiğimiz bu özellikleri yine seviye puanı ile geliştirebiliyoruz. Örnek vermek gerekirse ‘Seeker Mine’ özelliğini bir seviye puanına açarken, yine aynı özelliğin eklentisi olan ‘Airborne’ isimli (yine birinci oyundan tanıdığımız) eklentisini beş seviye puanına aktif ediyoruz.

The Division 2’de birinci oyunda olduğu gibi arkadaşlarınızla daha eğlenceli.

‘Perk’ sistemi ise birinci oyunda Operasyon Üssümüzü geliştirerek aktive ettiğimiz özellikleri seviye atlayarak ya da yan görev yapıp ‘Shade Tech’ puanı isimli birimi toplayarak aktif ettiğimiz bir sistem. ‘Perk’ sistemi ile ikinci silah slotu aktif edebiliyor, silah eklentilerini açabiliyor, taşıdığımız bomba sayısını arttırıyoruz. Bir çok oyuncunun merakla beklediği bir önemli detay ise silah eklentileri, ‘Shade Tech’ puanı ile açtığımız eklentiler sabit fakat daha sonra bulduğumuz şemalarla yeni eklentiler edinebiliyoruz. Yeni silah eklentisi sisteminin en önemli detay ise artık bize verdikleri ekstra özelliklerin rastgele belirlenmiyor oluşu, birinci oyundaki silah eklentisi arayışı oldukça kolaylaştırılmış durumda.

The Division 2 Beta Oyun Sonu İçeriği

Son Beta sürecinde bizlerin merakla beklediği ve tecrübe ettiğimizde büyük tatmin hissi yaratan kısmı ise oyun sonu içeriğiydi. Bu kısımda karakterimize seçebildiğimiz uzmanlıklara ve hikayeyi bitirdikten sonra Washington D.C’i işgal etmeye gelecek olan ‘Black Tusks’ isimli yüksek teknolojiye sahip eğitimli askerlerden oluşan düşman grubuna bakış atma imkanımız oldu. Sharpshooter, Survivalist ve Demolitionist uzmanlık oynanışı özellikle birinci oyundaki uzmanlıklardan oldukça farklı ve tatmin edici. Elbette bu uzmanlıklarla ilgili detaylı rehberlerimiz oyunun çıkışıyla birlikte sizlerle olacak.

The Division 2 Beta süreci, bağlantı ve performans problemleri içeriyor olsa da bizleri oldukça tatmin etti. Özellikle insanlığın yok oluşu ile birlikte doğanın Washington D.C’i ele geçirdiği ortamı ve zırh sistemi gibi birinci oyundan oldukça farklı yenilikleriyle The Division 2 oyuncuların beğenisi kazanacak gibi görünüyor.

Oyuna 15 Mart tarihinde çıkış yapacak, Gold ve Ultimate Edition ön sipariş eden oyuncular oyuna 3 gün erken başlayabilecekler.

The Outer Worlds Oynanış Süresi Ne Kadar Olacak?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here