Ana sayfa Oyun Beta Hearthstone Battlegrounds İlk Bakış

Hearthstone Battlegrounds İlk Bakış

823
0
PAYLAŞ

Hearthstone Battlegrounds bu yıl Blizzcon etkinliğinde yapılan ve beni (tabi Diablo 4’ten sonra) beni en çok şaşırtan açıklama oldu. Auto-Battler türü çok yeni ve şu ana kadar çıkan oyunlar temelde birbirlerine çok benziyorlar. Hearthstone’nun bu türde bir oyun modu çıkartması gerçekten beklediğim bir şey değildi ancak bu türe kendi yorumunu getirerek güzel bir iş çıkartmış.

Daha önce çıkan Auto-Chess türevi oyunlara genel bir bakış yapan bir yazı hazırlamıştım. Bu oyunların hepsinin ortak noktası MOBA türünden gelmeleri oluyor. Fakat Battlegrounds bir kart oyunundan çıkan Auto-Battler olarak beklentilerimin ötesine geçti.

Hearthstone Battlegrounds nedir?

Diğer oyun modlarından farklı olarak bu sefer 8 kişi aynı lobide bulunuyor. İlk olarak Bob’un hanına gitmeden önce kahramanımızı seçiyoruz. Bu oyun modu için 24 farklı kahraman tasarlanmış hepsi kendine özgü yetenekler ile geliyor. Lich King, Yogg Saron ve Ragnaros Warcraft dünyasının çok iyi bilinen karakterleri ile oynayabiliyoruz.

Gelelim oynanış kısmına. İlk başta kahramanımızı seçtikten sonra Bob’un hanında minyon seçme kısmına geliyoruz. Burada türe tanıdık gelen kısımlar da bulunuyor. Ortaya gelen minyonları beğenmezseniz değiştirmek veya bir sonraki tur için dondurmanız mümkün. Aynı zamanda hanı bir üst seviyeye çıkartabiliyoruz. Bu sayede ortaya gelen minyonların seviyeleri de daha yüksek oluyor.

Aynı minyondan 3 tane aldığınızda golden yani altın olanı elde ediyorsunuz. İşte türünün diğer örneklerin farklı olan nokta burası. Birden altıya kadar olan seviyeler için hanın seviyesini artırırken minyonu daha kuvvetli hale getirmek için de altın hale getirmeniz gerekli. Altın minyon elde ettiğinizde seviyesine göre rastgele bir minyon alabiliyorsunuz. Altın minyon yapmanın asıl amacı ise yeteneklerinin ikiye katlanıyor olması.

Bu modda mana yerine altın kullanılıyor. Her minyon 3 mana istiyor. Minyon aldıktan ve sahada dizilimlerini ayarladıktan sonra asıl savaşa kısmına geçiyoruz. Bu kısım büyük ölçüde bir Auto-Battler olarak çalışıyor. 7 rakip arasından birisi ile karşılaşıyor ve minyonlarınız rastgele bir şekilde birbirlerine saldırıyorlar. Aslında genel olarak soldan sağa saldırma eğilimindeler ancak minyonların kendi yeteneklerine göre bu iş değişebiliyor.

Minyon seçerken özellikle birbiri ile iyi etkileşim yapabilenleri seçmeniz en iyisi olacaktır. Örneğin her tur +1/+1 alan bir minyon bunu her turda yapacağı için (savaş kısmında ölse bile) bir süre sonra son derece kuvvetli bir hale gelecektir. Bunun gibi yetenekleri kendi lehinize kullanarak yenilmesi zor bir deste kurabilirsiniz.

Hearthstone Battlegrounds şu anda açık beta aşamasına geçmiş durumda. Görünüşe göre Auto-Battler türüne kendi yorumunu başarılı bir şekilde getirebilmiş. Eğer türün diğer oyunlarından sıkıldıysanız veya hoşunuza gitmediyse, aynı türe farklı bir bakış açısı getiren Battlegrounds’u deneyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here