Ana sayfa Oyun Beta World of Warcraft: Battle for Azeroth Beta İncelemesi

World of Warcraft: Battle for Azeroth Beta İncelemesi

1638
0
PAYLAŞ

Battle for Azeroth’un ufukta görünmesi ile birlikte tekrar o keyifli bekleyiş sürecine girdik. Her geçen gün gelecek olan yeni eklenti paketi ile yepyeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Hazır beta gelmişken hızlıca bir inceleme yapalım ve bizi neler bekliyor görelim.
Battle for Azeroth’un ufukta görünmesi ile birlikte tekrar o keyifli bekleyiş sürecine girdik. Her geçen gün gelecek olan yeni eklenti paketi ile yepyeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Hazır beta gelmişken hızlıca bir inceleme yapalım ve bizi neler bekliyor görelim.

Kayıp diyarlar: Zandalar ve Kul Tiras

Yeni eklenti paketi ile birlikte Azeroth haritası en onunda (umarım) tamamlanıyor. Zandalar ve Kul Tiras Wow çıktığından beri eksik olan iki bölge idi. Hatta hikâye olarak incelersek orijinal wow ve gelen tüm eklenti paketlerinden büyük ölçüde izole olarak kalmışlar diyebiliriz. Her iki bölge 3 alt bölgeden oluşuyor ve Horde ile Alliance farklı bölgelerden eklenti paketine başlangıç yapıyor. Kul Tiras’da Tiragarde Sound, Drustvar ve Stormsong Valley bizi beklerken Zandalar’da Zuldazar, Nazmir ve Vol’dun bizi bekliyor. Legion’da olduğu gibi istediğimiz bölgeden başlayabiliyoruz.

Battle for Azeroth başladığında ilk olarak Lordareon senaryosunu oynuyoruz. Sürprizi bozmadan söyleyebileceğim olaylar geçekten hızlı bir şekilde ilerliyor ve kendimizi Kul Tiras ya da Zandalar adasında müttefik ararken buluyoruz. Bfa’da yeni bölgelere adım attıktan bir süre sonra Magni gelerek bize bu eklenti paketi süresinde taşıyacağımız Artifact olan Azeroth’un Kalbini veriyor. Aynı Legion’da silahlarımıza olduğu gibi bu maceramıza kolyemizi değiştirmeyeceğiz. Oyun boyunca topladığımız azerite bize Artifact Power olarak yansıyor ve kolyemizin seviye atlamasını sağlıyor.

Yeni gözdemiz: Hearth of Azeroth

Bfa boyunca Kafa, Göğüs ve Omuz zırhları Azeroth’un kalbi ile doğrudan bağlantılı. Seviye atladıkça bu zırhlardan yeni özellikler seçebiliyoruz. Tabi zırhlar değiştikçe bu özellikler yeniden seçiliyor. Her gelen zırhta farklı seviyelerde yeni özellikler açılıyor. Örneğin bir zırh 1, 4 ve 7.ci seviyelerde yeni özellikleri açılırken, bir başkası 1,2 ve 3 olarak geliyor. Her zırhın son özelliği ise seviyesini 5 artırıyor. Netherlight Crucible sisteminin tam tersi diyebiliriz.

Tabi bir çoğumuzun aklında olan soru oynadığım sınıfta nasıl bir değişiklik var. Zırhlarda seçebildiğimiz özelliklerin bazıları halihazırda silahlarda kullandığımız özellikler ile benziyor. Kimi sınıflarda ise direk olarak bu sınıfa yeni bir özellik olarak eklenmiş. Ancak en çok zorlanacağımız değişiklik GCD olacak. GCD (Global Cooldown) Bir özelliği kullandığımız zaman diğer özelliklerimiz bekleme sürecine girmesi ancak bu sefer birçok özellik GCD’den etkileniyor. Örnek vermek gerekirse Fury Warrior Battle Shout ve Avatar’ı aynı zamanda kullanabiliyordu ancak artık bir özellik kullanıldıktan sonra diğeri için çok kısa bir süre beklememiz gerekiyor.

Blacksmith ve Leatherworker oynayanların kurtarıcısı: Scrapper

Oyunda meslek sahibi olanların bazılarını sevindirecek bir başka haber ise scrapper. Scrapper çantamızda bulunan kullanmadığınız zırhları parçalamamızı sağlıyor. Bu sayede bir miktar (metal veya deri) materyali geri alabiliyoruz. Kısacası seviye atlamak için onlarca tek bir tip zırh yaptıktan sonra harcadığınız malzemenin bir kısmını geri alabileceğiz.

Bu değişiklikler oynama tecrübemizi bir miktar değiştirecektir ancak unutmayın şu anda betanın çok erken bir aşamasındayız ve her şey değişikliğe uğrayabilir. Bir başka dikkat çekici kısım ise genel olarak rakamlarda kısılmış durumda. Bunun bir benzerini Warlord of Draenor eklenti paketinde görmüştük. Şu an için bizi nasıl bir hikâye bekliyor tam olarak bilemiyoruz çünkü birçok sinematik ya eklenmemiş ya da eksik durumda.

World of Warcraft: Battle for Azeroth 14 Ağustos tarihinde çıkışını yapacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here