Ana sayfa Oyun Blizzcon Heroes of the Storm Yeni Kahramanı Orphea

Heroes of the Storm Yeni Kahramanı Orphea

815
0
PAYLAŞ

BlizzCon 2018, Heroes of the Storm panelinde yeni karakterimiz Orphea tanıtıldı. Nexus’da kontrol ettiğimiz diğer kahramanlardan büyük bir farkı var.

Nexus’un Kızı

Orphea sadece Heroes of the Storm yani Nexus için tasarlanan ilk kahraman. Sevdiğimiz harita ve etkinliklerden tanıdığımız Raven Lord’un kızı olan Orphea orta mesafeden saldırı yapan bir Assassin.

Özellikle hareket kabiliyeti yüksek karakterleri seven oyuncuların değişilmezi olacağını düşündüğümüz karakterin özellikleri de kendine özgü.

Pasif özelliği Overflowing Chaos yeteneği ile rakip kahramanlara verdiği her hasar üç kere üst üste eklenip güçleniyor. Normal saldırıları ile rakip oyunculara verdiği hasar topladığı Overflowing Chaos sayısı kadar %50 daha fazla hasar vurup verdiği hasarında tamamını iyileştiriyor.

Orphea’nın Shadow Waltz yeteneği ile 0.5 saniye hazırlık süresinden sonra düz bir çizgi üzerinde bulunan bütün düşmanlara hasar verecek. Ayrıca rakip takımın oyuncularından birine hasar verdiğimizde bekleme süresi 2 saniye düşerken 25 mana geri kazanacak. Ayrıca bir sonra ki hareket aksiyonunda karakterimiz kısa bir mesafe içerisinde ileri fırlayacak.

Chomp ile Orphea yakın mesafeye doğru yarım ay şeklinde bir bölgeye 0.6 saniye hazırlık süresinden sonra hasar verebilecek.

Son normal yeteneği olan Dread ile ileri doğru gönderdiği dalga yoluna çıkan düşmanlara hasar verirken, ulaştığı son nokta da 0.75 saniye sonra oluşan havuz içerisine hasar verecek.

Orphea’nın son yeteneklerinden ilki olan Eternal Feast hedeflendiği bölgede oluşturduğu havuz içerisindeki bütün düşmanlara hasar verecek. Bu özelliğin en önemli detayı rakip takımın kahramanlarına hasar verdiği sürece kullanıldığı bölgede kalıyor olacak olması.

Karakterimizin ikinci son yeteneği Crushing Jaw ile hedeflediği bölgede oluşturacağı yatay alan içerisindeki rakip oyunculara hasar verip, bu yatay bölgesinin ortasına doğru rakiplerimizi çekerek sersemletecek.

Orphea hem hikayesi hem de oynanış tarzı ile bizlerin oldukça ilgisini çeken bir karakter oldu. Yakın zamanda Nexus’a özel karakterleri daha sık göreceğimizi düşündüğümüzü de ayrıca sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Herkese iyi oyunlar, Nexus’ta görüşmek üzere!

Diablo Immortal Blizzcon’da Duyuruldu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here