Ana sayfa Oyun İnceleme Dauntless 0.7 Yamasına İlk Bakış

Dauntless 0.7 Yamasına İlk Bakış

353
0
PAYLAŞ

Dauntless için büyük bir merakla beklediğimiz 0.7 yaması en sonunda bizimle. Bu yama ile birlikte oyunda büyük değişiklikler yapılmış. 0.7 yaması ile ilk göze çarpan kısım Mastery yani Uzmanlık sistemi. Path of the Slayer adı altında gelen bu değişikliklere ilk bakışımızı yapıyoruz.

Artık karakterimizin yapmış olduğu belirli başarımlara göre gelen bir uzmanlık seviyemiz var.

Artık karakterimizin yapmış olduğu belirli başarımlara göre gelen bir uzmanlık seviyemiz var. Bu seviye ile hangi canavarları avlayabileceğimiz konusunda daha iyi bir fikrimiz oluyor. Eskiden bu kadar net bir şekilde belli değildi. Ava çıkmadan önce size önerilen uzmanlık seviyesi içerisindeyseniz avınızı çok zorlanmadan bitirebilirsiniz.

Dauntless 0.7 Yaması ve Uzmanlık Sistemi

Yeni güncelleme haritada da değişiklikler yapıyor. Av için bir hedef seçtiğimiz zaman bu bahsettiğim uzmanlık seviyesinin yanı sıra avlayacağınız canavar ile ilgili daha fazla bilgi yer almakta. Av sonunda ise kazanılan eşya ve canavar parçaları da av süresince ne kadar başarılı olduğumuza göre veriliyor. Eğer hiç ölmeden avı bitirebilirseniz ekstra 3 eşya daha kazanıyoruz. Av sezonunda elit kısmına sahip olanlar ekstra parça alıyorlar.

Silah sisteminde de değişikliklere gidilmiş. Artık bir canavarın normal ve dire hali için farklı silah versiyonları yok. Her canavar için tek bir silah ve zırh var. Toplamda 15 seviyeye kadar yükseltilebiliyor. Her seviye için gerekli olan malzemelerde de iyileştirme yapılmış. 6. ve 10. seviyeler haricinde canavar parçasına ihtiyacımız yok.

Silah uzmanlık sistemi ise bize yeni özel saldırılar ve modlar kazandırıyor. Her silahın 6, 10 ve 16. uzmanlık seviyelerinde birbirinden farklı modlar elde ediyoruz. Bazı silahlarda ise 8. seviyede yeni bir özel saldırı açılıyor. Bunların hepsini av öncesinde ayarlayabiliyoruz. Canavar uzmanlığı ise bir çok farklı kritere bağlanmış durumda.

Her uzmanlık seviyesi atladığımızda karakterimiz biraz daha gelişiyor. Bu gelişim maksimum ekipman seviyesi veya yanımızda taşıyabildiğimiz eşyaların sayısının artması gibi iyileştirmeler olarak karşımıza çıkıyor. Özetlemek gerekirse Phoenix Labs bu yama ile gerçekten çok iyi bir iş başarmış diyebilirim. Uzmanlık sistemi oyuna derinlik katmış ve yeni gelen görevler ile uzun bir süre daha hiç sıkılmadan oynanabilir bir hale gelmiş.

Dauntless Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here