Ana sayfa Oyun E3 Electronic Arts Günahlarından Arınıyor Gibi Gözüküyor

Electronic Arts Günahlarından Arınıyor Gibi Gözüküyor

724
0
PAYLAŞ

Son zamanın furyalarından olan oyun içi kutu açmalarına Electronic Arts’da katıldı biliyorsunuz. En son bu durumu Star Wars Battlefront 2’de gelen yoğun eleştiriler üzerine değiştirmişlerdi. Görünen o ki EA dersine bu sefer iyi çalışmış, E3 2018’de açıklananlara göre EA oyun içi kutu açma işinden tamamen uzaklaşıyor gibi.

Bu durum sadece Star Wars serisi ile kalmayacak

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş atasözü sanırım buraya çok güzel gidecek… SW:BF2’nin çıkışı o kadar felaket olmuştu ki, bu hatayı bir daha yapmayacaklar gibi duruyor. Merakla beklediğimiz Anthem oyununun yapımcısı BioWare firmasından Mark Darrah ile yapılan söyleşide “Tabi ki kozmetik olarak satılacak içeriklerimiz olacak ama bunları satın almadan önce ne alacağınızı tamamen bileceksiniz. Bu yüzden şans faktörü yüksek olan kutu açma, ya da para vererek oyun içi daha güçlü olabileceğiniz şeyler olmayacak.” denildi.

Karşımızda hatasını kabul eden bir Electronic Arts var

Battlefront 2’nin Tasarım Direktörü Dennis Brannvall’dan gelen açıklamada “geçtiğimiz sene Kasım ayında çıkan Star Wars Battlefront 2’yi doğru düzgün yönetemediklerini beyan etti. Oyunun takipçilerinden gelen geri bildirimleri dikkatlice dinlediklerini ve buna göre yol izleyeceklerini” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamaları okuyunca hemen aklımıza gelen soru; Electronic Arts acaba üzerinde ki kara lekeden kurtulacak mı? oluyor. Umarım beyan edilen şeyler düzgünce yapılır ve EA’nin üzerinde ki kara bulutları bir nebze de olsun yok eder…

Bioware Anthem İçin Detaylı Bilgiler Açıkladı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here