Ana sayfa Oyun Erken Erişim Risk of Rain 2 Erken Erişim İlk Bakış

Risk of Rain 2 Erken Erişim İlk Bakış

831
0
PAYLAŞ

Risk of Rain 2, gözden kolaylıkla kaçmış olabilecek ancak son derece keyifli bir oynanışa sahip bir oyun olmuş. İlk bakışta grafikleri göze hitap etmeyebilir ancak bu oyunun asıl güzel kısmı oynanışı.

Oyundan bir hikaye beklemeyin çünkü buna ihtiyacı yok. Size tam anlamıyla saf aksiyon sunuyor. İlk olarak bize sunulan tek karakter ile oyuna başlıyoruz. İki tabanca taşıyan astronot görünümlü bir karakter ile ilk bölüme bir kapsül içerisinde iniş yapıyoruz. İşte olaylar bu noktadan sonra başlıyor.

Bullethell + TPS = Risk of Rain 2

İlk başta yavaş yavaş gelen yaratıkları öldürerek para kazanıyoruz. Bu paralar ile rastgele bölüme dağıtılmış sandıklardan eşyalar çıkartmaya başlıyoruz. Bazı terminaller 3 farklı eşya içerisinden birini seçtirebiliyor. Bir başkası ise envanterden rastgele bir eşya alarak karşılığında önceden gördüğünüz eşyayı veriyor.

Eşya toplamak oyunun en keyifli noktalarından biri
Eşya toplamak oyunun en keyifli noktalarından biri

İşte bu eşyalar oyunun can alıcı noktası. Her eşyadan birden fazla alabiliyoruz ve bu sayede bize kazandırdığı özelliklerin oranı artıyor. Düşen eşyaların bir nadirlik sistemi var. Beyaz ile başlayan bu renk size kazandırdığı özelliğin kalitesini gösteriyor. Turuncu ve Kırmızı renkler oyundaki en iyi eşyalar. Karakterimizin “Ultimate” yeteneği diyebileceğimiz eşyalar da sandıkların içinden çıkıyor. Oyundaki eşyaların sayısı ve yaptıkları hakkında bir fikir sahibi olmak isterseniz bu bağlantıya bir göz atabilirsiniz.

Paranızı harcayabileceğimiz bir başka yer ise dronlar. Bu dronlar sizi iyileştirdiği gibi düşmana saldıranlar olarak farklı çeşitlerde gelebiliyorlar. Her gittiğimiz bölüm değişmezken bu sandıkların yerleşimleri farklılık gösteriyor.

TC 280 gibi bir dron bulunca bir süre rahat bir nefes alabiliyorsunuz
TC 280 gibi bir dron bulunca bir süre rahat bir nefes alabiliyorsunuz

Bir bölümü bitirebilmek için ışınlanma noktasını bulmalı ve bölüm sonu canavarını yenmek zorundayız. Ancak bunu başarabilmek için tüm bölümü gezdiğinizden ve geride açılmadık sandık bırakmadığınızdan emin olun. Tabi birde oyunun zorluk seviyesi de var.

İlk başta kolay başlayan oyun gelen canavarları öldürdükçe ve vakit ilerledikçe oyun iyice zorlaşmaya başlıyor. Bir süre sonra neredeyse üzerinizde canavar yağıyor diyebilirim. İşte bu noktada bazen  neyin ne olduğunu unutup ölmeniz son derece olası.

4 kişiye kadar çoklu oyuncu desteği olan bu oyunu arkadaşlarınızla oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Gerçekten son derece komik anlar yaşayabiliyorsunuz. Son zamanlarda oynadığım en keyifli oyunlardan biri olmuş diyebilirim.

Risk of Rain 2 için içerik hazırlamamıza olanak sağlayan Kinguin.net‘e çok teşekkürler. Eğer Risk of Rain 2 almak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here