Ana sayfa Oyun Erken Erişim Surviving Aftermath İlk Bakış

Surviving Aftermath İlk Bakış

1059
0
PAYLAŞ

Surviving Aftermath, daha önce Surviving Mars’ta görmüş olduğumuz bir senaryo. Oynayanlar bilir, Surviving Mars’ta karşılaştığımız senaryolarda birinde dünyada çıkan bir nükleer savaş sonucunda tüm iletişim kayboluyordu ve medeniyetin sona erdiği sonucuna varıyorduk. İşte Aftermath bu senaryoyu ele alan bir oyun.

Görünüşe göre Paradox, Surviving adı altında yeni bir oyun serisi geliştiriyor. Ancak oyunun geliştiricisi bu sefer farklı bir firma olan Iceflake Studios. Surviving Aftermath’in resmi duyurusu yapılır yapılmaz erken erişime çıkmış olması ise büyük bir artı. Erken erişim dediğime bakmayın, oyunun şu andaki hali büyük ölçüde bitmiş durumda.

Surviving Aftermath her şehir kurma oyununda olduğu gibi sıfırdan başladığımız bir oyun. İlk başta bazı kriterler seçerek (dünyanın ne kadar yaşanabilir olduğu ve çevre şartları gibi) oyunun zorluk derecesini biz belirliyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi her yer yıkıntı halinde ve kimi yerlerde halen nükleer atık bulunuyor.

Yıkım Sonrası Bir Dünya

Bu yıkıntıları kaynak toplamak için kullanıyoruz. Etrafta bulunan radyoaktif bölgeler ise sürekli olarak bir tehlike kaynağı. Bu bölgelere çok yaklaşan koloniciler bir süre sonra radyasyon zehirlenmesi geçiriyor hatta zamanında tedavi edilmezde mutasyon geçiriyorlar. Bu kısma kadar olan kısım zaten bu türün sevenleri için yeni bir şey değil.

Oyuna ile başladığımız zaman yıkıntı haline bir kapımız bulunuyor. Bu kapı tamir edildiği zaman, dış dünyadan kaçan yeni koloniciler ve tüccarlar rastgele bir şekilde kampı ziyaret etmeye başlıyor. Koloniciler ile gelen özel karakterler kampınıza katılabiliyor. Bu karakterler ile dünya haritası anlam kazanmaya başlıyor. Evet oyunda bir de dünya haritası var.

Bu kısımda farklı bölgeler bizi karşılıyor. Bölgelerden kaynak bulabildiğimiz gibi araştırma için gereken puanlar sadece buralarda bulabiliyoruz. Oyunda araştırma yapmak için tek yolumuz gerekli puanları dünya haritası üzerinden toplamak. Araştırma yaparak kampınızın yaşam şartlarını çok daha iyi bir hale getirebiliyoruz.

Oyun şu anda erken erişim aşamasında olduğu için tam bir inceleme yapmak çok anlamlı değil. Fakat genel hatları ile büyük oranda bitmiş bir oyun olduğu için ilerleyen süreçte oyundaki ufak grafik hataları giderilerek tam anlamı ile bir cilalama yapılacağını düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here