Ana sayfa Oyun İnceleme Corruption 2029 İncelemesi | Mutant Year Zero?

Corruption 2029 İncelemesi | Mutant Year Zero?

48259
0
PAYLAŞ

Corruption 2029, kıyamet sonrası bir senaryoda Amerika’da, iki farklı düşman NAC ve oyuncuların oynadığı UPA arasında süren bir savaşı konu alıyor. Bu savaşlar Unit adı verilen birimler ile yapılıyor. Bu birimler sibernetik olarak o kadar yoğun bir şekilde modifiye edildiklerinden dolayı, görünüşte tüm özgür iradelerini kaybetmişler ve pilot komutanları tarafından uzaktan kontrol edilmekteler.

Ünite tasarımlarında Titanfall ve XCOM’u akla getiren hafif kıyafetler, açısal zırh ve robotik uzuvlardan oluşan bir görsel tasarım seçilmiş. Ne yazık ki, ortamlar çok daha az ilgi çekici ve aynı mekanlar birden fazla görev için yeniden kullanılıyor. Farklı düşmanlar ve hedefler olsa da tüm kıtada geçen savaşının aslında tek bir kasabada yapıldığı hissiyatı oluşurken, kendinizi aynı motele tekrar tekrar baskın yaparken bulacaksınız.

Corruption 2029 Mutant Year Zero’un Üvey Kardeşi

Her görevde iki farklı aşaması var. Birlikler görülmedikleri sürece gerçek zamanlı olarak dolaşabilir ve daha sonra savaşmak için sıra tabanlı savaşa girebilir. Seviyenin ilk yarısı başıboş düşmanları dikkatli bir şekilde keşfetmek için harcanır. İkincisi, tek başına avlayabileceğiniz hedefleriniz bittiğinde ve açıkta ana düşman gücüyle savaşmanız gerektiğinde gerçekleşir. Bu kısım çok fazla Mutant Year Zero’yu andırmakta, ancak buradaki denge bu sefer iyi ayarlanmış ve tüm düşmanı gizli olarak avlamanız oldukça zor.

Görevler arasında, askerlerinizi yeniden donatmanızı ve görevlerinizi dallanan bir ağaçtan almanızı isteyen çok temel bir yükleme ekranı bizleri karşılıyor. Bazen, birbirinden ayırt edilemeyen iki görev arasında seçim yapmanız ve daha iyi ödüller içeren bir görev seçmeniz istenebiliyor.

Corruption 2029 ile ilgili en büyük sorun, aynı geliştiricinin sadece iki yıl önce çok benzer ve daha az eksikliğe sahip bir oyun çıkartmış olması. Mutant Year Zero hayranları, biraz daha fazlasını elde etmek için kontrol etmek isteyebilir, ancak oynamadıysanız ilk tercihiniz önceki oyun olmalı.

Mutant Year Zero: Road to Eden İncelemesi | Seri Mutasyon Getir Abim
GENEL DEĞERLENDİRME
Grafik
Ses
Oynanabilirlik
PAYLAŞ
Önceki makaleMount & Blade II: Bannerlord Erken Erişim Tarihini 30 Mart’a Çekti
Sonraki makaleGeForce NOW Kütüphanesine Yeni Oyunlar Eklendi
Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here