Ana sayfa Oyun İnceleme For Honor Marching Fire İncelemesi | Nedir Ne Değildir?

For Honor Marching Fire İncelemesi | Nedir Ne Değildir?

2010
0
PAYLAŞ

Neredeyse iki yıl önce bizlerle olan For Honor, çıkışı öncesi heyecanla beklediğimiz oyunlardan. İlk çıktığı günlerde büyük problemlerle bizlerle olmuştu. P2P alt yapısı dengesiz oyun yapısı bizleri hem yormuş hem de hayal kırıklığına uğratmıştı.

Kitlesinin çoğunu kaybetmesine hatta öldü denmesine rağmen emin adımlarla kendini kurtarmayı başarmış bir oyun For Honor. Elbette hala çözülmesi gereken problem, denge sorunları ve hatalar var. Fakat yine de oyunun kat ettiği yolu görmezden gelmek mümkün değil.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde de belirttiğimiz üzere For Honor 15 milyon oyuncu sayısına ulaştı. Elbette bunda ‘Starter Edition’ ve Steam üzerinden yapılan etkinliklerinde etkisi çok büyük.

Marching Fire ismine yakışır bir biçimde sönmeye yüz tutmuşken tekrar büyüyen bu ateşe büyük katkı yapmış görünüyor. Oyuncu kitlesinin elbette memnuniyetsizlikleri olsa da bir çok oyuncunun eklenti paketinden memnun olduğunu söylemek mümkün. Hep birlikte Marching Fire eklenti paketine bir göz atalım.

Marching Fire

Marching Fire birlikte gelen yenilikler elbette test döneminde çok konuşuldu. Hatta bizleri bekleyen bazı yenilikler topluluğu dikkatle dinleyen Ubisoft tarafından iptal edildi. Yeni seslendirmelerin iptal edildiğine tek sevinen ben olmadığını bilmekte ayrıca güzel.

Çin İmparatorluğunun Wu Lin Klanı

Yeni gelen karakterlerimiz Çin İmparatorluğunun Wu Lin Klanına mensuplar, oynanış tarzlarının oldukça yenilikçi olduğunu belirtmek istiyorum. Özellikle alışılmış eski karakter oynanışlarından farklı olduklarını ve bunu hem artıları hem de eksileri olduğunu söylemeliyiz.

Artılar ve eksiler aslında For Honor topluluğunun son günlerde en çok konuştuğu konu. Çünkü yeni gelen karakterlerin oynanış tarzı eski karakterlere göre oldukça farklı ve bu yeni karakterler oyun mekanikleri üzerindeki tozu kaldırmış olsa da eski karakterleri çok kötü bir noktaya getirmiş durumda.

Çin İmparatorluğunun Wu Lin Klanı
Çin İmparatorluğunun Wu Lin Klanı

Yakın zamanda tekrar üzerinde çalışılan Orochi, Valkyrie ve Warden gibi karakterlerin bile yeniden yapılandırılmış oyun tarzları Wu Lin karakterlerinin yanında oldukça sönük kalıyor. Elbette bu durumda yeni karakterler gereğinden fazla güçlü olduğu tartışmalarına sebep olmuş durumda. Fakat benim kişisel tavsiyem etrafta bu durumu okumak yerine kendinizin tecrübe etmesi olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here