Ana sayfa Oyun İnceleme Hearthstone Galakrond’un Uyanışı İncelemesi | Maceranın Sonu

Hearthstone Galakrond’un Uyanışı İncelemesi | Maceranın Sonu

202
0
PAYLAŞ
Hearthstone Galakrond’un Uyanışı
Hearthstone Galakrond’un Uyanışı

Son Güncelleme

Galakrond’un Uyanışı, yıl boyunca süren Kaşifler Ligi ile League of E.V.I.L hikayesinin doruk noktası. Belki de en büyük değişiklik, her iki tarafa ait bölümlerin olması bir savaş alanında olma hissi vermesi. Bir hikâyeyi iki farklı taraftan izlemek tek kişilik macera son derece iyi bir seçim olmuş.

Macera, League of E.V.I.L lideri Rafaam’ın proto-ejderha Galakrond’u yeniden dirilterek kötülük planını tamamlamayı planladığı Northrend’de başlıyor. Kriziki ve Madame Lazul da dahil olmak üzere League of E.V.I.L karakterlerin kontrolünü ele geçiren oyuncular, Sir Finley ile bir hesaplaşma da dahil olmak üzere bölümü tamamlamak için üç karşılaşma boyunca savaşıyoruz. Kaşifler Ligi tarafında ise E.V.I.L ile savaşmak için Northrend’in kuvvetle güçlendirilmiş kıyılarına inerken Brann Bronzebeard ile maceraya adım atıyoruz.

Daha önce karşımıza çıkan tek kişilik maceraların aksine bu sefer hazır bir deste ile oynuyoruz. Bu noktada oyunun ana amacı bize hikâyeyi anlatmak. Her görevde bizlere tanıdık gelen farklı bir karakter ile oynuyoruz. Karşımıza gelen desteler ile oynaması ise oldukça keyifli olmuş diyebilirim. Özellikle hikâye anlatımı sizi oyuna çektiği için daha fazlasını oynamak isteyeceksiniz.

Karşımıza çıkan desteler eğer bir süredir oyuna uzak kaldıysanız ilk başta kolay anlaşılamayabilir. Ancak ilk birkaç turdan sonra genel mantığını çözüp ne yapmanız gerektiğini kolaylıkla anlayacaksınız. Kaşifler Ligi ilk görevinde Reno Jackson’ın gökten gelen dev bir mekanik pençe ile kaçırılması gerçekten komik ve eğlenceli bit görüntü oluşturuyor.

Galakrond’un Uyanışı hem Hearthstone Ejderha yılının sonunu hem de Dalaran Soygunu ile başlayıp, Tomb of Terror ile devam eden ana hikâyenin sonunu getiriyor. Açıkçası bu şekilde tüm yıla yayılan uzun bir macera şimdiye kadar yapılan en iyi format olmuş. Hearthstone tek kişilik maceralarını seviyorsanız Galakrond’un Uyanışı tam size göre.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here