Ana sayfa Oyun İnceleme Hearthstone: Rise of Shadows İncelemesi | Büyük Dalaran Soygunu

Hearthstone: Rise of Shadows İncelemesi | Büyük Dalaran Soygunu

448
0
PAYLAŞ

Son Güncelleme

Rise of Shadows, Hearthstone Ejderha yılına merhaba derken karşımıza gelen yılın ilk genişleme paketi. Bu paket ile 135 yeni karta kavuşurken, yepyeni bir Priest kahramanı olan Madame Lazul oyuna ekleniyor.

Bu sefer League of E.V.I.L. adındaki organizasyona yeni giren biriyiz. League of E.V.I.L. Arch-Villain RafaamBlastmaster BoomHeistbaron TogwaggleMadame Lazul ve Swampqueen Hagatha‘dan oluşuyor. İsimler tanıdık gelmiş olabilir çünkü hepsi ile daha önceki Hearthstone maceralarımızda karşılaşmıştık.

Bu sefer bu 5 kötü bir araya gelip Dalaran’da bir soygun yapmaya karar veriyorlar. Bizde onların gözüne girmek için onlara yardım ediyoruz. Evet tema olarak bu sefer karanlık taraftayız. The Great Dalaran Heist adındaki hikâye modu ise önümüzdeki bir tarihte oyuna eklenecek. Diğer hikâye modlarında olduğu gibi birkaç alt bölümden oluşacağını biliyoruz.

Rise of Shadows Dalaran temalı bir oyun alanı geliyor
Rise of Shadows Dalaran temalı bir oyun alanı geliyor

Açıkcası hikâye modunun hemen çıkmıyor olması benim biraz hoşuma gitti. Bu sayede yeni gelen kartlarla rahat rahat oynayıp yeni sete ve artık Standart dışına çıkan kartların eksikliğine alışabilmem için fırsat oldu. Aksi takdirde bir anda içerik bombardımanına tutulmuş gibi oluyordu.

Rise of Shadows Mekanikleri

Yeni kartlardan bahsetmeden olmaz tabi. Twinspell ve Lackey bu set ile birlikte gelen mekanikler. Twinspell adından da anlaşılacağı gibi kullandığımız bir büyüyü bir kez daha oynayabilmemizi sağlıyor. Lackey ise biraz değişik bir mekanik olmuş. Lackey kartlarının hepsi oyun alanına bir yaratık çağırıyor. Oyuna giren bu yaratıklar farklı ve kuvvetli Battlecry özelliklerine sahipler. Yeni genişleme paketi ile 5 adet Lackey kartı geliyor olsa da bu mekanik ile çalışan 7 kart daha mevcut.

Twinspell ve Lackey oyuna yeni eklenen mekanikler
Twinspell ve Lackey oyuna yeni eklenen mekanikler

Rise of Shadows Ejderha yılı için güzel bir başlangıç olmuş. Özellikle yeni mekanikler hoşuma gitti diyebilirim. Journey to Un’Goro, Knights of the Frozen Throne ve Kobolds & Catacombs’un Wild formatına geçişi hiç kuşkusuz etkisini hissettirecektir. Ancak görünüşe göre Hearthstone yeni standart yılına iyi bir başlangıç yapıyor.

World of Warcraft 8.2 Rise of Azshara Hakkında Yeni Bilgiler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here