Ana sayfa Oyun İnceleme Journey to the Savage Planet İncelemesi | Uzayda Bir Başına

Journey to the Savage Planet İncelemesi | Uzayda Bir Başına

19624
0
PAYLAŞ
Journey to the Savage Planet
Journey to the Savage Planet

Journey to the Savage Planet son zamanlarda karşımıza çıkmayan türde bir oyun. Hem komik hem de sizi içine çeken bir atmosfere sahip oyunları bulmak neredeyse imkansıza yakın bir hale geldi diyebilirim. Bu noktada Journey to the Savage Planet kısa bir oynanış süresine sahip olsa da işini son derece başarılı bir şekilde yapıyor.

Oyunda Kindred Aerospace’in Pioneer Programının yeni bir üyesi olarak, onu keşfetmek, yaşanabilir olup olmadığını görmek ve kaynaklar için değerlendirmek amacı ile için yabancı gezegen AR-Y26’ya gönderiliyoruz. Ancak iniş beklenildiği gibi sorunsuz geçmiyor ve kendimizi tamamen yabancı bir gezegende gemimizi tamir ederken buluyoruz. Gemi içindeki videolar işverenimizi bizimle ne kadar “ilgili” olduğu hakkında güzel bir fikir sahibi olmamıza olanak tanıyor.

Oyun temel olarak keşif, kaynak toplama ve teknoloji geliştirme döngüsünde gerçekleşiyor. Keşif noktasında seçtiğimiz göreve göre gitmemiz gereken noktayı ekranın üstünden görebiliyoruz. FPS olarak ilerleyen oyunda karşımıza çıkan yaratıklarda agresif olanları ile tabancamız ile ilgileniyoruz. Oyunda öldüğümüz zaman geminin içinde bir klonumuz en son sahip olduğumuz anılarımız ile yaratılıyor. Kindred Aerospace ile yaptığımız sözleşme çerçevesince tamamen yasal bir süreç.

Gezegende dolaşırken Metroid Prime’ı anımsatan bir tarayıcı ile canlı yaşamı katalogluyoruz. E.K.O. adındaki yapay zekâ bizi etrafımızdaki durumdan haberdar ediyor. Oyunda bir yerde takıldığımız zaman genelde yeni bir cihaz sahibi olmamız gerekiyor. Gadget’ları, yeni alanların kilidini açan Metroidvania tarzı yükseltmeleri bularak ve kaynaklarımızı kullanarak yükseltebiliyoruz. Sadece üç ana kaynak var, karbon, silikon ve alüminyum bu sayede oyunun bu kısmını basit ve anlaşılır hale getiriyor.

İndiğimiz gezegende 4 farklı bölge bizleri bekliyor. Her biri kendine özgü bir tasarıma sahip ve sonunda bir bölüm sonu canavarı bizleri bekliyor. Typhoon Studios ile oyunlarında başarılı bir iş ortaya çıkartmışlar. Çevrimiçi co-op sayesinde arkadaşlarınızla da beraber oynayabileceğiniz son derece keyifli bir oyun olmuş. Ortalama 6 saate yakın bir oyanış süresi olan oyunu acele etmeden oynayarak keyfini çıkartmanız en güzeli olacaktır.

>>Journey to the Savage Planet satın almak için<<

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here