Ana sayfa Oyun İnceleme Metro Exodus Sam’s Story İncelemesi | Macera Devam Ediyor

Metro Exodus Sam’s Story İncelemesi | Macera Devam Ediyor

49110
0
PAYLAŞ
Metro Exodus Sam’s Story
Metro Exodus Sam’s Story

Metro Exodus geçen yılın en iyi oyunlarından biriydi. Seride ilk defa yüzeye çıkıyor olmamız ve büyük ölçüde açık dünya öğelerine sahip olmasının yanı sıra hikâye olarak da bizleri oldukça memnun etmişti. Sam’s Story ise Spartan bölüğündeki Sam’in hikayesini ele alıyor. Baykal Gölünde sona eren macera Sam’in evine geri dönme hikayesinin başlangıcına denk geliyor.

Sam Amerika Birleşik Devletleri Lance Corporal rütbesindeki bir deniz piyadesi. Bunu ilk defa Sam’s Story’de öğreniyoruz. Bombalar düşmeye başladıktan sonra Metro’da kapalı kalan Sam kısa bir süre sonra Spartan bölüğüne dahil oluyor. Baykal gölünden sonra yolu onu Vladivostok şehrine getiriyor ve asıl macera burada başlıyor.

Sam’in amacı evine yani San Diego’ya geri dönmek, bunun içine Pasifik okyanusunu geçmesi lazım. İşte bu amaç ile çıktığı yolda seçim yapması gereken bir noktaya götürüyor. Metro oyunlarından tanıdık geleceği üzere her oyun sonunda önemli bir karar verilmesi gerekir bu seferde farklı değil. Ancak Metro Exodus gibi kötü bir son beklemeyin.

Yeni içerik ile oyuna iki yeni silah ekleniyor. Saldırı tüfeği sınıfından olan Sammy ve yarı otomatik tabanca olan Stallion. Ana oyunda olduğu gibi silahları kapsamlı bir şekilde modifiye edebiliyoruz. Açık dünya kısmına büyük ölçüde mevcut. Ana oyun kadar büyük bir harita olmasa da görevleri yaparken etrafı keşfetme konusunda oyun serbestlik tanıyor.

Sam’s Story hikâye anlatımı konusunda ana oyunun biraz gerisinde kalıyor olsa da geri kalan kısımları bildiğimiz ve sevdiğimiz Metro Exodus oyunu ile aynı. Eğer son oyunu sevdiyseniz yeni içerikten de memnun kalacaksınız.

>> Metro Exodus Satın Almak İçin<<
GENEL DEĞERLENDİRME
Grafik
Ses
Oynanabilirlik
PAYLAŞ
Önceki makaleADATA 2019 Başarısı Ödüllerle Tescillendi
Sonraki makalePUBG MOBILE 2. Yaşını Kutluyor!
Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here