Ana sayfa Oyun İnceleme Rebel Galaxy Outlaw İncelemesi | Uzay Kargosu

Rebel Galaxy Outlaw İncelemesi | Uzay Kargosu

804
0
PAYLAŞ

Rebel Galaxy Outlaw, 2015’te çıkan Rebel Galaxy’nin öncesinde olan olayları konu alan bir oyun. Outlaw’da ana karakterimiz Juno Markev. Bir önceki oyunun ana karakterinin halası. Kocasının katilini öldürmek konusunda başarısız olduktan sonra gemisiz bir şekilde gezegende mahsur kalıyoruz.

Bağlantılarımız sayesinde çöp kamyonundan hallice bir uzay gemisi ile sıfırdan başlıyoruz. 40 adet sistemin bulunduğu Dodge sektöründeyiz. Sistem isimlerine bakıldığında Amerikan şehirlerinden alındığını göreceksiniz.

Oyun işleyişi bu istasyonlardan görev almak olarak ilerliyor. Birden farklı görev çeşidi bu tarzın takipçilerini mutlu edecektir. İki nokta arasında yük taşımaktan korsan avlamaya uzanan farklı görevler sizleri bekliyor.

İstasyonlar içerisinde menü üzerinden seçim yaparak ilerliyorsunuz. Yani gezip keşfetmek gibi bir oynanış beklemeyin. Ancak her istasyon birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş. Gemilerinizi bu istasyonlarda yeni parçalar alarak güçlendirebiliyorsunuz.

Gemi demişken uzay kısmı ilk oyundan farklı olarak tam anlamı ile 3 boyutlu bir şekilde uçabiliyorsunuz. Ancak geliştiricilerin tavsiyesine uymayım oyun kumandası yerine klavye kullanmayı seçerseniz ilk başlarda zorlanacaksınız. Açıkcası fare ve klavye kombinasyonu ve özellikle klavye kısayollarının atamaları beni çok zorladı diyebilirim. İlk işim bunları değiştirmek oldu.

Oyunda kaçakçılık ve korsanlık yapmakta gayet özgürsünüz. Tabi bu seçimlerinizin sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaksınız. Korsanlık yapmaya başlarsanız sadece sizi kabul eden uzay istasyonlarına iniş yapabilirsiniz.

İlk oyunu sevenlerin ve belki de uzay simülasyonu oynamayı sevenlerin ilgi duyacağı bir yapım olmuş Rebel Galaxy Outlaw. Özellikle kontroller konusunda biraz sınıfta kalmış diyebilirim. Grafiklerde tarz seçimi olarak (özellikle menü grafikleri) ilgimi çekmedi diyebilirim. Ancak en büyük eksik oyunun ses ve grafik ayarlarının sadece oyun açılırken yapılabiliyor olması oldu. Ayar değiştirmek için oyundan çıkmak zorunda kalmak gerçekten sinir bozucu olmuş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here