Ana sayfa Oyun İnceleme SuperMash İncelemesi | Ortaya Karışık

SuperMash İncelemesi | Ortaya Karışık

12316
0
PAYLAŞ

SuperMash, son günlerde sıkça gördüğümüz birçok oyun rakiplerinden farklılaşmak için özgün bir oynanış sunma çabası içerisinde farklı bir yol izliyor. Günümüzde belirli bir tarza sahip hemen hemen her oyun birbirinin aynı mekanikler ve oynanış sunmaya başladı. Digital Continue tarafından geliştirilen SuperMash bu gönügü kırmak için radikal bir yol izlemiş ancak başarılı olmuş mu göreceğiz.

Görsel tasarımdan başlarsak SuperMash’in hub alanı güzel bir estetiğe sahip. Mağazadaki bir şeyin etkileşime girebileceğini gösteren simgeleri görmek bazen zor olabilir. Bu alanda oyunu ana hikayesini ilerletebilir ya da quick mash seçeneği ile hızlıca oyuna girebilirsiniz.

SuperMash Ortaya Karışık Bir Oyun

SuperMash’in temel mantığı iki tür (shoot em ‘up, platformer, JRPG, stealth, aksiyon-macera ve Metroidvania) alıp onlardan yeni bir oyun yaratmak üzerine kurulmuş. Örneğin, JRPG’leri platform ile birleştirebilir ve kendinizi platformlardan atlarken düşman ile karşılaştığınız zaman JRPG tarzı bir savaş ekranında bulabilirsiniz. Alternatif olarak, Metroidvania ile aksiyon macerasıyla birleştirebilir ve bir Legend of Zelda benzeri bir oyun ortaya çıkartabilirsiniz. Her kombinasyona ‘Mash’ adı veriliyor ve arka planı, oyun tarzını, müziği, düşmanları ve kahramanı seçtiğiniz oyunlardan alır ve karıştırır.

Genel olarak türler belirtilmiş olsa da Contra, Castlevania, Metroid, Legend of Zelda ve A Link to the Past, 1942, Metal Gear ve diğerlerinden ilham alındığı çok belli oluyor. Bu anlamda SuperMash’in başarılı olmuş diyebiliriz. Fakat, grafikler benzer olsa da uygulama ve his her zaman beklentileri karşılamıyor. Birleştirdiğiniz türlerin hissiyatını çoğu zaman alamıyorsunuz.

Her Mash genellikle çok uzun bir deneyim değildir. Bazı zafer koşulları, belirli bir zaman diliminde belirli bir miktar para toplamayı veya bir zindanda belirli bir eşya bulmayı gerektirebiliyor. Yattığımız Mashe’leri tamamlamak, tüm SuperMash’i bir arada tutan oldukça ince bir hikâyeyi ilerletmenize yarar. Yani, bu türlerin bir araya getirilmesine izin veren özel bir konsol etrafında odaklanan bir hikâye var.

Güzel bir fikre sahip olan SuperMash uygulama konusunda ciddi sıkıntılar içerisine girmiş ne yazık ki. Özellikle seçtiğimiz türlerin hissiyatını tam olarak verememiş olması en büyük eksiklik. Çoğu zaman yönlendirme kısmının da eksik olması sizi çabucak oyundan soğutan bir sebep olabilir.

>>SuperMash Satın Almak İçin<<

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here