Ana sayfa Oyun İnceleme Tetris Effect İncelemesi | Uzun Çubuk Gelemedi!

Tetris Effect İncelemesi | Uzun Çubuk Gelemedi!

208
0
PAYLAŞ

Son Güncelleme

Tetris Effect yeni bir oyun değil. Hatta Playstation 4 için çıkalı 1 sene oldu. Ancak PC platformuna Epic Games Store üzerinden çıkan Tetris Effect nasıl bir oyun. İlk olarak bahsedilmesi gereken konu bunun basit bir tetris oyunu olmadığı. Standart oyun mekaniklerinin üstüne görsel, işitsel ve dokunma duyularına hitap eden son derece keyifli bir oyun.

Tetris Effect’i en iyi şekilde deneyimlemek için klavye yerine titreşim özelliği bulunan bir oyun kumandası kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu oyunda ritim büyük önem taşıyor. İlk başta karanlıkta başladığınız oyunda yavaş yavaş müzik ve renkler eklendikçe asıl keyfi ortaya çıkıyor. Hem ışıklar hem müzik hem de oyun kumandanızın titreşimi derken oyun tam anlamı ile sizi içine çekiyor.

The Journey adındaki asıl oyun modu sizi farklı temalara göre düzenlenmiş 27 farklı bölüme götürecek. Her bölüm sakin bir şekilde başlarken bir süre sonra (özellikle ilerleyip puanlarınızı biriktirmeye başladıkça) duyusal şölen başlıyor. Yaptığınız her hareket. Gelen parçaları çevirmek, yerleştirmek ve çizgi yapmak farklı sesler çıkartıyor. Böylece ister istemez sizde oynarken müziğin bir parçası olmak için oynayış tarzınızı değiştiriyorsunuz.

Bir diğer kısım olan Effect Mode’da ise bulunduğunuz bölgeye göre arkadaşlarınızın ve diğer oyuncuların ne kadar iyi olduklarını görebilirsiniz. Ayrıca bu mod içerisinde farklı oyun modları Journey kısmından sıkılanlar için birebir.

Gerçekten şimdiye kadar incelediğim oyunlar içerisinde açıklaması en zor olanı Tetris Effect oldu diyebilirim. Biraz klişe olacak ancak anlamak için oynamanız gereken oyunlardan biri. Ancak sadece tetris oynamak istiyorsanız bu oyun size göre değil. Sade bir tetris oyunundan çok daha fazlasını istiyorsanız mutlaka denemelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here