Ana sayfa Oyun İnceleme The Colonists İncelemesi | Uzayda Mini Mini Robotlar

The Colonists İncelemesi | Uzayda Mini Mini Robotlar

920
0
PAYLAŞ

The Colonists uzun süreden beri yakından takip ettiğim bir oyundu. Erken erişime çıkınca da hiç vakit kaybetmeden oyuna bir göz attım. Lafı uzatmadan oyuna gelelim. The Colonists insanlığın zulmünden kaçıp uzayda kendi medeniyetlerini kuran bir grup robotun hikâyesini anlatıyor. En basiti ile bu bir şehir kurma oyunu. Ancak eşyaların bir noktadan diğeri getir götür işleri tam anlamı ile Settlersvari bir şekilde yapılıyor. Bu nedenle bu oyunu biraz daha sevdim diyebilirim.

Eğer yol sisteminizi düzgün kurduysanız robotlarınız hiç yorulmadan eşyaları bir noktadan diğerine taşıyacaktır
Eğer yol sisteminizi düzgün kurduysanız robotlarınız hiç yorulmadan eşyaları bir noktadan diğerine taşıyacaktır

Oyunda 3 farklı çağ var ve Age of serisinin hissiyatını biraz olsun verebilmiş. Şimdi diyeceksiniz bu kadar farklı oyuna benziyor ama kendi tarzını yakalayabilmiş mi? Evet The Colonist bu kadar farklı oyunlardan kendine örnekler alıp özgün bir tarz yaratabilmiş.

The Colonists: Uzayda bir Medeniyet Macerası 

Yeni bölgeleri açmak için Watchtower yapılması yine eski Settlers oyuncularına tanıdık gelecektir. Oyunda en çok dikkat edilmesi gereken nokta yolların çok iyi ayarlanması olacaktır. Eğer düzgün ayarlanmazsa bir yerden sonra taşınan eşyalar birikecek ve tüm ekonomik sistem çalışmaz hale gelecektir.

Tabi koloni kuran robotları oynadığımız için arz – talep menüleri son derece işi kolaylaştırıyor. Bazı binalar çağ atlaması ile yükseltilebiliyor. Böylece o binanın istedikleri de dönüşüm geçiriyor. Ekranın üstünde bulunan efektif çalışma yüzdesi de işler yolunda gitmeyince hemen kırmızı kırmızı parlamaya başlıyor.

The Colonists ulaşım konusunda tren gibi çok keyifli seçeneklere sahip
The Colonists ulaşım konusunda tren gibi çok keyifli seçeneklere sahip

The Colonists problemleri olan bir oyun ancak şimdiye kadar bir günden uzun süren bir sıkıtı yaşamadım. Hatta bir günde birden fazla güncelleme gelip oyun düzeltiliyor. Güncelleme boyutları çok ufak olduğu için hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Şu an için oyundaki Tren sistemi kimi zaman düzgün çalışmıyor ancak onunda yakın zamanda düzeltileceğini düşünüyorum.

Arma 4 Geliştirildiği Dedikodularına Bohemia Son Noktayı Koydu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here