Ana sayfa Oyun İnceleme They Are Billions İncelemesi | 2260 Yılında Zombiler

They Are Billions İncelemesi | 2260 Yılında Zombiler

805
0
PAYLAŞ

They Are Billions bir süredir erken erişimde olan bir hayatta kalma ve gerçek zamanlı strateji unsurlarını bir araya getiren kendine özgü bir oyun. Geçtiğimiz günlerde erken erişimden çıkan oyun yepyeni bir hikaye modu ile geldi.

Oyunu erken erişimde oynama fırsatı bulanlar çok farklı bir oyun ile karşılaşmayacaklar ancak mevcut oyun üzerinde güzel eklentiler yapılmış durumda. İlk olarak hikayeden biraz bahsedelim. Yıl 2260, zombi salgını üzerinden yaklaşık iki asır geçmiş. Nasıl başladığı unutulmuş ancak etkileri halen sürmekte.

They Are Billions oldukça geniş bir görev haritasına sahip
They Are Billions oldukça geniş bir görev haritasına sahip

New Empire adı verilen ve insanlığın son güvenli kalesi diyebileceğimiz bir yerde oyuna başlıyoruz. İmparatorluk artık dünyayı başıboş gezen zombi güruhlarından temizlemek için büyük bir seferberlik başlatıyor. Oyun haritasından görev seçerek oyuna başlıyoruz.

Gelecekte Geçen Bir Steampunk Hikayesi

They Are Billions görevleri erken erişimdeki hayatta kalma moduna çok benziyor. Belirli bir sürede bize verilen görevleri yerine getirerek o görevi başarılı bir şekilde bitiriyoruz. Bu oyun modunun yanı sıra 2 farklı görev tipi daha mevcut. Biri oyunun ilk başında seçtiğimiz kahraman karakteri ile tek başına oynayabildiğimiz, diğeri ise yolu kapatan güruhlardan temizlediğimiz görevler.

Oyuna iki karakterden birini seçerek başlıyoruz
Oyuna iki karakterden birini seçerek başlıyoruz

Tek kişilik görevler aynı zamanda oyunun hikayesini bize aktaran tek kısım diyebilirim. Bu görevlerde etrafı araştırarak geçmişte neler olduğuna dair biraz olsun bilgi alabiliyoruz. Bu görevlerin önemi hem araştırma puanı hem de imparatorluk için prestij puanı kazandırıyor olması. Araştırma puanı ile yeni teknolojiler açarak oyunda biraz daha rahat edebiliyoruz.

Tek kişilik görevler hikaye anlatımı konusunda oldukça başarılı
Tek kişilik görevler hikaye anlatımı konusunda oldukça başarılı

Prestij puanı ise daha önce bahsettiğim yol açma görevleri. Bu görevlerde eldeki prestij puanını kullanarak barikat ve birim alarak haritaya yerleştiriyoruz. Daha sonrasında oyunun bize acımadan üzerimize gönderdidiği zombilerin hepsini yok edip hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bu görev son derece önemli çünkü bu sayede haritada yeni yerlere erişiyoruz.

Steampunk tarzına sahip olan They Are Billions erken erişimden biraz sıkıntılı bir çıkış yaptı. Ancak ilk günlerde gelen güncellemeler ile oldukça dengeli bir oynanış sizi bekliyor. Bu türü seviyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir oyun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here