Ana sayfa Oyun İnceleme To Hell With Hell İncelemesi: Nedir Ne Değildir?

To Hell With Hell İncelemesi: Nedir Ne Değildir?

908
0
PAYLAŞ

To Hell With Hell bizi cehennemin derinliklerine götürüyor. Cehennemin Lord’u Asmodius’un kurduğu düzeni beğenmeyen Shaks isimli Demon Lord’u durdurmak için Asmodius’un kanından gelen biri olarak Shaks’ı tahtından atarak Asmodius’u kurtarmaya çalışacağız.

Lazurite Games’in yapmış olduğu oyun roguelike türünde olmasına rağmen aynı tarzdaki oyunlardan farklı mekaniklere sahip.

Maskeler

Ana karakterimiz Natasia’nın kendine has özellikleri dışında To Hell With Hell’i bizlerin gözünde diğer Roguelike’lardan ayıran Maske sistemi oyuna değişik bir oynanım tarzı katıyor. Çeşitli bölgelerde bularak taktığımız maskeler bizlere kendine özgü yetenekler veriyor. Rage sayacı olarak adlandırabileceğimiz ve düşmanlarımızı öldürerek doldurduğumuz bir barımız var. Her Maske bu Rage barını kulllaranak ateş topu, ileri doğru fırlama, görünmez olma ve benzeri gibi özellikler kullanmamızı sağlıyor. Oyunun ilerleyen bölümlerinde birden fazla maske taşıyabiliyor ve bunlar arasında geçiş yapabiliyoruz.

Silahlar

Oyunda iki silah taşıyabiliyoruz. Fakat oyunda mühimmat problemi oldukça sık yaşadığımız bir durum ve mühimmat bulmak ya da yeni bir silah bulmak kolay değil. Oyunda en zorlandığımız anlar silahlar arasında tercih yapmak zorunda olduğumuz anlar oluyor, yakın mesafede çok hasar veren bir çifteli ile atış hızı oldukça yüksek bir otomatik tüfek arasında seçim yapmamız gereken süre ise oyunun tarzı nedeniyle oldukça kısa. Taşıyabildiğimiz silah sayısını maske sayımızda olduğu gibi ilerleyen seviyelerde arttırabiliyoruz.

Can Havuzu

To Hell With Hell’in en çok zorlayan oyun mekaniği Can Havuzunuz, oyunda sürekli artan bir can havuzunuz yok. Hatta düşmanlarınız size hasar verdiğinde can havuzunu kalıcı olarak düşüyor. Elbette etrafta bulduğumuz medikal ekipmanlarla kaybettimiz canı geri alabiliyoruz. Fakat bu ekipmanlar oldukça nadir ve can havuzunuzu tamamen doldurmuyorlar. Her maskenin kendine has özellikleri olmasının yanı sıra kendi can havuzu bulunuyor. Taktığımız maskenin can havuzu bittiğinde bu maskeyi tamamen kaybediyoruz. Oyundaki can ve hasar mekaniği oyunda düşmanların salıdırılarından kaçmanız gerektiğini bizlere tekrar tekrar gösteriyor.

Kayıt Sistemi

Bizleri en çok zorlayan mekaniklerden biri de kayıt sistemi, oyunu sadece 6 defa kayıt edebiliyorsunuz (oyunda zorluk seviyesi atlamayı başaramadığımız için bu sayının değişip değilmediğini bilmiyoruz). Oyunda öldüğünüz de en son kayıt ettiğiniz noktaya geri dönüyorsunuz, fakat zor kısmı burada başlıyor. Oyunda kaç seviye olduğunu ya da hangi seviye de daha zor düşmanlarla karşılaşacağınız bilmeden kayıt almak oldukça büyük bir kumar diyebiliriz.

To Hell With Hell şu an Steam üzerinde erken erişimde, oyunun erken erişimden çıkışında bu tarz problemlerin düzeltilmiş olacağını umuyoruz. To Hell With Hell Roguelike sevenlerin göz atması gereken bir oyun.

Canavar Avına Çıktık: Dauntless Açık Beta İncelemesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here