Ana sayfa Oyun İnceleme Trover Saves The Universe İncelemesi | Bir Garip Macera

Trover Saves The Universe İncelemesi | Bir Garip Macera

588
0
PAYLAŞ

Trover Saves The Universe, Rick and Morty’nin yaratıcısı Justin Roiland tarafından tasarlanmış ve tam anlamı ile absürd bir macera oyunu diyebilirim. Ancak sadece macera demek haksızlık olur kısmen platform ve kısmen aksiyon türüne geçiş yapıyoruz.

Oyuna bir yaratığın boş göz soketlerine iki adet yavru köpek yerleştirmesi ile başlıyoruz. Bu başlangıçtan sonra uyarmak zorundayım oyun kesinlikle 18 yaş ve üstü içeriğe sahip. Oynamaya başlamadan önce uygunsuz olabilecek içeriğin sansürlenmesini istemezseniz kapatabiliyorsunuz.

Trover savers the Universe Chairopian gözünden bir görüş sağlıyor
Trover savers the Universe Chairopian gözünden bir görüş sağlıyor

Nerede kalmıştık? Ah evet bu iki köpeğin sahibi olan varlık Chairopian ırkından biri. Ayakları ve elleri hariç başka bir kısmını göremiyoruz çünkü oyunu Trover adındaki karakteri yönlendirerek oynuyoruz. Evet ana karakterimiz koltuğunda otururken onun gözünden Trover’i yönlendirip bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

Trover göz yerine power baby kullanıyor
Trover göz yerine power baby kullanıyor
Kim bu Trover?

Trover ilginç bir karakter çünkü onun da gözleri yerine power baby dediği varlıklar var. Bu güç bebeklerini geliştirdikçe yeni yetenekler elde edebiliyoruz. Her gittiğimiz gezegende yeşil güç bebeklerini toplayarak Trover’in canını artırabiliyoruz. Bu bebeklerin bazıları iyi gizlenmiş durumda ve bulmak için iyi aramanız gerekiyor. Ancak hepsini toplamanız gerekmiyor. Her ne kadar Trover sürekli olarak toplamanızı öğütlüyor olsa da.

Hem kendi hem de Trover'in yeteneklerini bu menüden görebiliyoruz
Hem kendi hem de Trover’in yeteneklerini bu menüden görebiliyoruz

Trover Saves The Universe’de neredeyse seslendirmesi olmayan bir karakter ile karşılaşmadım. Özellikle oyunun başındaki tutorial kısmının televizyondan gelen sesler ile yapılması gerçekten güzel olmuş diyebilirim. Ancak gelelim beğenmediğim noktalara. Oyundaki argo dil çok hızlı bir şekilde soğumanıza sebep verebilir. Eğer bu tarzı sevmiyorsanız baştan uyarmakta fayda var. Karşınıza çıkan düşmanlar ve Trover neredeyse hiç susmuyorlar. Özellikle bir bölgede çözmeniz gereken bir bulmaca varsa ve vakit alıyorsa tek kelime ile kafanız şişiyor.

Justin Roiland görünüşe göre farklı bir oynanış tarzına sahip bir oyun yaratmayı başarmış ancak bahsettiğim gibi oyunun argo dil kullanımı bir süre sonra fazla gelebilir o yüzden sansürlü modu deneyebilirsiniz fakat kimi zaman sadece bip sesleri duyacaksınız.

Oyunsa eksik olarak gördüğüm bir diğer nokta ise kısa oluşu diyebilirim. Tüm oyunu yaklaşık 5-6 saat içerisinde bitirebilirsiniz. Trover Saves The Universe Epic Games Store üzerinden PC oyuncularının erişimine açık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here