Ana sayfa Oyun İnceleme Wattam İncelemesi | Bir Garip Macera

Wattam İncelemesi | Bir Garip Macera

48504
0
PAYLAŞ

Wattam, Katamari Damacy’nin yaratıcısı Keita Takahashi’nin yaptığı yeni oyun. Keita Takahashi’nin diğer oyunlarına aşina iseniz bu oyunda yabancılık çekmeyeceksiniz.

Yeşil kutu şeklinde yalnız bir Belediye Başkanı olarak başladığımız oyunda, oynanabilir arkadaş listenizi (100’den fazla) genişleteceksiniz. Aynı zamanda birkaç yüzen ada arasında bölünmüş dünyanın kapsamını da oyuna ilerledikçe genişlettiğinizi fark edeceksiniz. Yolun her adımında yeni arkadaşlar edinecek (oyunda el ele tutuşmaya ayrılmış iki ayrı düğme var) ve sorunlarını çözmeye çalışacaksınız.

Bir Garip Macera: Wattam

Wattam’daki asıl göze çarpan noktalardan birisi, bu karakterlerin her birini, değiştirerek kontrol edebilmenizdir. Bazılarının özel yetenekleri veya özellikleri vardır. Örneğin belediye başkanı, şapkasını çıkarırsa patlar. Bir masa fanı bir rüzgâr yaratırken, dev bir ağaç onları meyve haline dönüştürmek için diğer karakterleri yiyebilir.

Wattam’ın çözmek için birkaç zor bulmacası var, ancak çoğunlukla, bir sonraki adımda yapmanız gerekenleri ve bunu nasıl yapacağınızı hemen öğrenebilirsiniz. Kontroller, hedefler ve görsel kavramlar, sıradan oyuncuların görevleri sorunsuz bir şekilde başarmaları için yeterince basit ve evrenseldir. Tecrübeli oyuncuların dikkatini çekecek kadar yaratıcılık da var.

Oldukça komik bir oyun olsa da eksiklikleri var; en dikkat çekici yanı ise kamerası açısı oluyor. Genellikle, neler olduğunu görülmüyor çünkü kimi zaman büyük nesneler görüşü gizliyor ve kamerayı elle döndürdükten sonra, önemli bir sahneyi kaçırmış, hatta daha da kötüsü, komik bir anı kaçırmış olabilirsiniz. Son olarak, benzer bir görevi tekrar tekrar tekrarlamak gibi bazı görevler oldukça sıkıcı bir hale gelebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here