Ana sayfa Oyun İnceleme What The Golf İncelemesi | Golf Nedir?

What The Golf İncelemesi | Golf Nedir?

229
0
PAYLAŞ

What The Golf sanıyorum son zamanlarda oynarken hem şaşırtan hem de güldüren nadir oyunlardan biri olmayı başardı. İlk başta ismine bakıp çok bir anlam verememiştim ancak oynamaya başladıktan sonra her şey yerine oturmaya başladı.

What The Golf, adından da anlaşılacağı gibi bir golf oyunu… denebilir. Aslında temel mekanikler golf ancak oyun size bu sunumu öyle farklı şekilde vermeyi başarıyor ki bazı bölümlerde bir yandan gülerken ben ne yapıyorum diyorsunuz.

Oyunda golf topundan daha çok başka şeyleri atıyoruz
Oyunda golf topundan daha çok başka şeyleri atıyoruz

Evet oyun sizi tam anlamı ile eğlendirmeyi başarıyor. İlk başta herhangi bir golf oyunu gibi golf bayrağına atış yağarak topu ulaştırmaya çalışıyoruz. Burada oyun mekaniklerinin çok akıcı ve kolay anlaşılır olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Fakat bölümlerde ilerlemeye başlayınca ve golf topu yerine golf sopasını atmaya başlayınca bir an için duraksayıp olayı kavramaya çalışıyorsunuz. İşte bu noktadan sonra ipler tam anlamı ile kopuyor. Topun yön ve gidiş hızını gösteren barı fırlatmaya başlayınca artık dayanamayıp kahkaha atmaya başladım.

Bölüm seçmek bile mini bir oyun
Bölüm seçmek bile mini bir oyun

Oyunda bölümleri seçtiğiniz kısımda ufak bir golf oyunu. Burada ilerlemek için alt bölümleri bitirmeniz gerekiyor. Bu bölümlere ulaşmak içinde golf topunuzla buralara gelmeniz gerek. Aslında oyundaki her şey golf oyunu. Birden fazla farklı oyunu tek bir çatı altında nasıl toplanabilir sorusunun cevabı olmuş. What The Golf şu an için ilk olarak Epic Games Store üzerinden çıkışı yaptı.

Eğer biraz olsun eğlenmek ve günü stresinden uzaklaşacak bir oyun arıyorsanız What The Golf tam size göre bir oyun. Bir kez oynamaya başladıktan sonra kendinizi kaptırmanız çok olası. Birkaç bölüm oynayıp çıkarım diyerek başından kalkamayacağınız bir oyun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here