Ana sayfa Oyun İnceleme World War Z İncelemesi | Koşan Zombiler

World War Z İncelemesi | Koşan Zombiler

639
0
PAYLAŞ

Son Güncelleme

World War Z bizi zombi istilası sonrasındaki bir dünyada hayatta kalmaya çalışan 4 kişilik bir ekibin içine dahil ediyor. Epic Games Store üzerinden erişilebilen oyun bakalım nasıl olmuş.

Eğer filmini izlediyseniz tam anlamı aksiyon olarak aynısını yaşayacaksınız. Eğer Left 4 Dead oyunlarını beğendiyseniz tam doğru yerdesiniz. Saber Interactive tarafından geliştirilen World War Z türüne göre son derece başarılı ve keyifli bir oynanış sunuyor.

Her sınıf için detaylı bir yetenek ağacı ver
Her sınıf için detaylı bir yetenek ağacı ver

Oyunda 6 farklı sınıf seçeneği var ve istediğiniz sınıfı seçebiliyorsunuz. Oyunda seçtiğiniz karakter ile sınıflar birbirinden bağımsız. Her sınıf oynadıkça tecrübe puanı kazanıyor ve yeni yetenekler kazanıyor. World War Z hem 4 kişiye kadar beraber hem de tek başınıza oynamanıza olanak sağlıyor.

Zombi istilası sonrası bir Dünya

Bölümler New York, Kudüs, Moskova ve Tokyo olarak ayrılmış. Her şehir 3 bölüme ayrılmış ve toplamda 12 bölümde oynayabiliyoruz. Daha önce bahsettiğim filme sadık kalan aksiyonu her bölümde hissedebiliyorsunuz. Silahlarınızın mermisi sınırlı sayıda o yüzden her atışınızı dikkatli yapmak zorundasınız. Çünkü bir süre sonra gelen zombilerin sayısı inanılmaz bir şekilde artıyor. Aklınıza gelebilecek her yerden zombiler koşarak üstünüze gelirken sağlam bir savunma yapmanız şart.

World War Z filmde gördüğümüz aksiyonu çok iyi bir şekilde yaşatıyor
World War Z filmde gördüğümüz aksiyonu çok iyi bir şekilde yaşatıyor

İşte oyunun asıl zorluklarından biri bu sayı üstünlüğü. Bölüm içerisinde bulacağınız tuzaklar, ağır makineli silahlar ve sınıfınızın kullanabildiği molotof kokteyli gibi yan silahlar ile bu akınların üstesinden gelebilmeniz gerekiyor.

Zombiler tek başlarına oldukça zayıflar. Tabi bazı özel zombileri saymazsak.

Zombiler tek başlarına oldukça zayıflar. Tabi bazı özel zombileri saymazsak. Bull denilen zombi vücut kalkanı giydiği için indirilmesi zaman alıyor. Lurker köşelerden üstünüze atlayıp sizi yere yapıştırıyor. Gasbag öldüğü zaman zehirli duman bırakıyor ve en seveceğiniz Screamer bağırarak yeni zombileri sizin kucağınıza çekiyor. En son güncelleme ile gelen Infector ise uzaktan oyuncuları hastalık bulaştırıyor. Eğer hemen yaranızı temizlemezseniz zombiye dönüşüyorsunuz.

Silahları modifiye ederek çok daha efektif bir şekilde kullanabiliyoruz
Silahları modifiye ederek çok daha efektif bir şekilde kullanabiliyoruz

Oyunda kazandığımız para ile kullandığımız silahlara yeni modifikasyonlar açıyoruz. Oyun içinde silahlar rastgele düşüyor olsa da birden fazla silahın modifikasyonlarını yapmak iyi bir seçenek olacaktır. Silah demişken oyunda dost ateşi açık olduğu için nereye ateş ettiğinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Panikleyip tüm şarjörü takım arkadaşınıza sıkmak bir süre sonra pek keyifli olmuyor.

World War Z co-op zombi avlama türünde uzun bir süredir duyulan ihtiyacı gayet iyi bir şekilde karşılayan bir oyun. Farklı sınıf seçenekleri ile sıkılmadan bir süre ilginizi oyunda tutmayı başarıyor. Eğer arkadaşlarınız ile beraber girip kafa dağıtacak güzel bir oyun arıyorsanız bu oyuna bakmanızı öneririm.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here