Ana sayfa Konsol Monster Hunter: World Rehberi | Arch Tempered Teostra

Monster Hunter: World Rehberi | Arch Tempered Teostra

316
0
PAYLAŞ

Son Güncelleme

Teostra dediğimiz zaman, bu yaratığın heybeti kulaklarımız da çınlıyordur. Kendisi ile savaşırken aslında bir nebze de gözlere ziyafet veriyor. Bence MHW dünyasında hazırlanan en detaylı Elder Dragon kendisi. Peki bu kadar övdükten sonra şimdi asıl konuya gelelim. Arch Tempered Teostra sen nesin be abi… Sanırım tek başıma yaptığım en zorlu ve uzun savaşı bu yaratığı kesmeye çalışırken verdim. Kontrollü oynadığımdan ötürü, dövüş 35 dakika sürdü. Bu dövüş sırasında tabi ki yemediğim, içmediğim malzeme kalmadı.

Güneşi Ateşe Veren Teostra

Arch Tempered yaratıklar aslında gerçek Elder Dragon gücünü hissettiriyor bize.

Sanırım normal Teostra ile savaşırken işin ne kadar zor olduğunu düşünmüşüzdür, Arch Tempered görene kadar ben de öyle sanıyordum abi. Düşün normal Teostra almışlar, üstüne sağlık (abartı şekilde) eklemişler ve tek atan bir çok mekanik getirmişler. Supernova’dan kaçmadın mı? Tek yedin. Önüne attığı alevden kaçmadın mı? Tek yedin. Sersemleten pençe hareketinden kaçamadın mı? Kombo yiyerek tek yedin. Evet mükemmel götürdüğünüz bir savaşı kendi lehine çevirecek çok şey yapıyor Teostra. Bunun sonunda da sinirden elinizi, kolunuzu kemiriyorsunuz. Peki yok mu abi bunun çaresi? Biz Teostra kesemeyecek miyiz? Rahat ol kardeşim hizmet her zaman ki gibi ayağına geldi. Niye? Çünkü bizim işimiz bu. Bundan sonra buraları not et, çokomelli buralar…

Dünya rekoruna koşan arkadaşlar gibi değilseniz, bu yaratıkla savaşırken en önemli iş hayatta kalmak. Önceden de belirttiğim gibi arkadaş çok vuruyor, vurduğu her yerden ses getiriyor. Bu yüzünden olabildiğince karakterimizin kontrolünü en az şekilde kaybedecek gibi hazırlanıyoruz.

Bütün Güzellik Burada Yatıyor
Ekipman Dekorasyon Dekorasyon Toplam Yetenek
Silah = Water Glaive III Blast Resistance Earplugs
5/5Blast Resistance
3/3Stamina Surge
3/3Fire Resistance
3/3

Health Boost
3/3

Stun Resistance
3/3

Airbone
1/1

Fortify
1/1

Kolye = Stun Charm 3
Kafa = Bazel B Earplugs Fire Resistance
Göğüs = Nergigante B Stamina Surge Health Boost
Kol = Rathalos B Blast Resistance
Bel = Bazel B Blast Resistance
Ayak = Lunastra Empress B Airbone Fortify

Yukarıda ki tablo da görüldüğü gibi, her şey neredeyse Resistance/Dayanıklılık üzerine kurulu. Teostra dövüş boyunca etrafa bıraktığı patlama bulutları sayesinde, yanına girilemez hale geliyor. Bunun için Blast/Patlama dayalıklılığı kasıyoruz karaktere. Bu bizi patlamalardan hasar almaz hale getirmiyor, ama en azından patlama sonrası üstümüze yediğimiz element hasarını almamızı sağlıyor. Bir de tabi ki verdiği hasardan daha düşük bir hasar almayı sağlıyor. Aynı şekilde Fire Resistance/Ateş Dayanıklığı için de geçerli,  herşey dövüş boyunca ateş vuruyor.

Stun Resistance/Sersemletme Dayanıklığı bizi arada yaptığı pençe komboları sonrası sersemletmeden korumak için. Health Boost/Sağlık Yükseltmesi tabi ki yüksek hasarlardan bir nebze sağlam çıkmak için. Airbone/Havalanma Insect Glave kullandığımız için havaya zıplayıp yaptığımız hasarların arttırmasına yarıyor. Stamina Surge/Dayanıklılık yine kullandığımız Insect Glave yüzünden, hava saldırıları sonrası Dayanıklılığımızı hızlıca geri toplamamızı sağlıyor. Earplugs/Kulak Tıpaçı yaratıkların bağırmasından sonra sersemlememinizi sağlıyor. Son olarak Fortify/Kuvvetlendirme bunu tek başınıza oynarken almanızı tavsiye ediyorum. Öldüğünüz de zırh ve silahınızın gücünü arttırıyor.

Teostra zarefeti ve güzelliği sizi yanıltmasın, kendisi tam bir ölüm getiren.

Uzun ve Yorucu Bir Savaş

Bu yaratığa gözünü kestirdiğin an, seni uzun bir savaşın beklediğini bilmen lazım. Yapılacak ufak saçma, küçük hatalar net ölümüne yol açıyor. Fortify oluşmadan ilk saldırılarında peynir ekmek gibi ölebiliyorsun, çok dert etme. Son canın kaldığı zaman işte o zaman oyunculuğunu konuşturup ses getirmen lazım. Diyeceğim odur ki bekle ve sakin ol. Karşında ki yaratık oyun da bu zamana kadar karşılaştıklarana hiç benzemiyor. Son olarak şunu söyleyim, Supernova’dan uzak dur.

Monster Hunter World Rehberleri

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here