Ana sayfa Masaüstü Battle For Azeroth | Shrine of the Storm Rehberi

Battle For Azeroth | Shrine of the Storm Rehberi

1560
0
PAYLAŞ

Battle for Azeroth Dungeon maceramıza Alliance tarafında da devam ediyoruz. Yeni hedefimiz Shrine of the Storm. Old God’lar tarafından bozulmuş, Kul Tiran donanmasının kalbi diyebileceğimiz kutsal bölgeyi kurtarmak ana amacımız olacak.

Aqu’sirr

İlk Boss olarak karşımıza çıkan Aqu’sirr bizleri engellemek için Lord Stormsong tarafından derinliklerden karşımıza çağrılıyor. Oldukça büyük bir su elementine benzeyen bossumuzun özellikleri daha önce ki eklentilerdeki dungeonlarda karşımıza çıkan element bosslardan pek farklı değil diyebiliriz.

Aqu'sirr - Shrine of the Storm
Aqu’sirr – Shrine of the Storm
Yetenekler

Tank’ımızın dikkat etmesi gereken Sea Blast isimli ilk özelliğinde Boss yakınında oyuncu olmadığında rastgele bir oyuncuya bu su topu diyebileceğimiz bu özelliği atmaya başlıyor. Sea Blast’a en çok dikkat etmemiz gereken an Boss’un Surging Rush kullanarak bir dalgaya dönüşüp rastgele bir yöne doğru kendini fırlattığı an olacak, dalganın yolu üzerindeki oyuncular geriye doğru fırlayıp hasar alacağı gibi Boss, Tank ve Melee Dps’in mesafesinden çıkacağı için kendine Sea Blast atacak bir zaman aralığı yaratmaya çalışıyor.

Dövüş esnasında öncelikle yerde küçük girdaplar olarak görünen daha sonra bu oluşan bölgelere Aqu’sirr’den büyük damlaların çarpıp bizleri geriye fırlatıp hasar vermeye çalıştığı Undertow özelliğine dikkat etmemiz gerekiyor. Boss’umuzun rastgele bir oyuncu seçerek üzerine bıraktığı Choking Brine özelliğini Healer’ların takım arkadaşları üzerinden kaldırması gerekiyor. Zamanla üzerinde olduğu oyuncuya hasar veren Choking Brine kaldırıldığında yerde hareket eden koyu renk bir su damlasına dönüşüyor. Bu damla başka bir oyuncuya ulaştığında Choking Brine bu oyuncuyu etkilemeye başlıyor.

Aqu’sirr %50 cana ulaştığında Erupting Waters kullanarak üçe bölünecek, bütün küçük kopyaları yukarıda bahsetmiş olduğumuz aynı özelliklerin %40 hasar verenini kullanmaya başlayacaklar. Bütün kopyaları hızlıca kesmemiz önceliğimiz oluyor.

Normal zorluk seviyesinde kopyalarının çıktığı ana kadar oldukça kolay diyebileceğimiz bir Boss. Özellikle kopyaların hızlı kesilmesi gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here