Ana sayfa Masaüstü Battle For Azeroth | The Underrot Rehberi

Battle For Azeroth | The Underrot Rehberi

1749
0
PAYLAŞ

Battle for Azeroth Dungeon rehberlerine Horde tarafında da devam ediyoruz. Yeni hedefimizin isimi The Underrot. Blood Troll ve hastalık temalı zindanda amacımız, Blood Trolleri kıtayı enfekte etmeden durdurmak.

Elder Leaxa

İlk bossumuz Elder Leaxa bizi bir kan havuzunun üzerinde karşılıyor. Eğer ismine dikkat etmezseniz The Underrot’un dizaynı nedeniyle normal bir yaratık sanarak saldırabileceğiniz bir boss, bu karşılaşmadan önce düşman isimlerini açmanızı tavsiye ederiz.

Elder Leaxa - The Underrot
Elder Leaxa – The Underrot
Yetenekler

İlk olarak Elder Leaxa’nın pasif özelliğine değinmek istiyoruz, Taint of G’huun. Taint of G’huun pasifi oyuncular bossun özelliklerinden hasar aldığında üzerine bir debuff bırakıyor. Bu debuff hem hasar verirken hemde bu oyuncuya gelen iyileştirmeleri engellemeye başlıyor. Aşağıda bahsedeceğimiz özelliklere dikkat edildiği sürece zorluk çıkartmayan pasif.

Elder Leaxa belirli aralıklarla rastgele bir oyuncuya dönerek yerde kaynayan bir asit havuzu olarak görünen Creeping Rot isimli özelliğini yapmaya etmeye başlıyor. Bir süre sonra bu havuz bossun yüzünün baktığı yöne doğru ilerlemeye başlıyor. Cast süresi uzun olduğu için oldukça rahat bir şekilde oyuncuların kaçabileceği bir özellik. Elder Leaxa bir diğer özelliği olan Blood Bolt ile rastgele bir oyuncuyu hedefleyerek ona kandan oluşan bir büyü atıyor. Blood Bolt, bozulabilen bir özellik, Tank ve yakın dövüşte bulunan oyuncuların zamanlamasına dikkat etmesi gerekiyor.

Bossumuz %50 cana ulaştığında Blood Mirror isimli özelliğini kullanarak kan havuzunun içine girip, kandan oluşan üç adet kopyasını oluşturuyor. Bu kopyalar bahsettiğimiz bütün özellikleri kullanmaya başlıyorlar. Elder Leaxa’nın en zor kısmının burası olduğunu söyleyebiliriz.

Kopyaların geldiği bölüme kadar oldukça kolay bir Boss, fakat Blood Mirror ile birlikte gelen kopyalar özellikle bossun pasif özelliği nedeniyle zor anlar yaşatabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here