Ana sayfa Masaüstü Battle for Azeroth Warfront Rehberi: Şimdi Savaş Zamanı

Battle for Azeroth Warfront Rehberi: Şimdi Savaş Zamanı

1230
0
PAYLAŞ

Battle for Azeroth rehberlerimize Warfront ile devam ediyoruz. Warfront ilk duyurulduğu andan itibaren hepimizi heyecanlandıran yeni bir etkinlik. Amacımız Arathi Highland bölgesini ele geçiren taraf olmak.

Geçtiğimiz haftalarda ilk olarak Alliance kontrolünde başlayan etkinlik oldukça ilgi gördü. Özellikle daha önce duyurulan Alliance ve Horde temalı PvP odaklı zırhlar oyuncular tarafından oldukça beğenilmişe benziyor. Sizlerle Warfront etkinliğine genel bir bakış atarken ayrıca yakın zamanda Alliance tarafından da oynanacak olan senaryoya dahil önemli ip uçları vermeye çalışacağız.

Warfront Kontrol Fazı

Warfront kontrol fazında bölgeyi elinde tutan taraf bölgede bulunan görevleri yaparak ve bölgeye özel mini-Boss’ları keserek hem War Resources, Artifact Power ve Warfront’a özgü zırhlara ulaşabiliyor. Bölgeyi elinde bulundurmayan taraf bölgeye yapılacak saldırıya hazırlanmak için haftalık görevlerle istenen materyal, iksir ve hatta para gibi bağışlar yaparak bölgeye yapılacak olan saldırıya hazırlık yapıyor.

Ayrıca bölgeyi elinde tutan taraf için açılan özel World Quest ile karşı tarafın Azerite silahını keserek yüksek kalite Warfront zırhlarına da sahip olmak mümkün. Bu Boss için dikkat etmeniz gereken en önemli kısım Boss ile savaşırken etraftaki askerleri ve özellikle mühendisleri en kısa sırada öldürmek. Bu askerler hem bizim Boss’a hasar vermemizi engelliyor hem de mühendisler bu aracı tamir ediyorlar.

Minik bir detaydan bahsetmek istiyorum, karşı tarafın oyuncuları Arathi Highland bölgesine ulaşarak bölgede bulunan mini-Boss’ları PvP olasılığını göze alarak kesebiliyor. Fakat bu Boss’ları kestikten sonra aynı karakterle karşı taraf bölgeyi ele geçirdiğinde bir daha bu Boss’ları kesemiyoruz.

Warfront senaryosunda savaş makineleri kapıyı içeri girmeyi denemeyin
Warfront senaryosunda savaş makineleri kapıyı içeri girmeyi denemeyin
Warfront Senaryosu

Warfront senaryo geliştiricilerin bizlere verdiği söz gibi Warcraft 3 oynanışını andıran bir yapıya sahip. Senaryo da ana amacımız kendi kalemizi inşa edip, askerlerimizi en iyi zırh ve silahlarla kuşandırıp karşı tarafın komutanını öldürüp karşı tarafın kalesini yok etmek.

Öncelikli amacımız önce haritada bulunan karşı tarafın ya da bölgede bulunan diğer ırklar tarafından kontrol edilen özel noktaları ele geçirmek. Bu noktaların başlarında bulunan mini-Boss’ları kesip bölgeyi ele geçirilebilir hale getiriyoruz.

Özellikle Maden ve odun elde edeceğimiz bölgeleri ele geçirip demir ve tahta kaynağına ulaşmak oldukça önemli. Maden’de bulunan NPC’leri öldürerek ve etraftaki maden kutularından Demir toplayabiliyoruz. Tahta için ise kereste kesme yerinden alacağımız balta ile etraftan ağaçları keserek ya da hali hazırda işçilerin kestiği odunları toplayabiliyoruz. Üzerimiz de taşıyabildiğimiz en yüksek demir sayısı 200 iken bu durum tahta sayısında 100 olarak belirlenmiş.

Bu topladığımız demir ve tahtalarla ne yapıyoruz? Bu tahtalarla kuracağımız kalenin içerisinde aynı Warcraft strateji oyunlarında olduğu gibi binalar kurup bu binalarda askerlerimizin zırhlarını geliştirebiliyor, savaş makineleri yapabiliyor ve yanımıza asker alıp bizlerle savaşmalarını sağlayabiliyoruz.

Horde tarafında tecrübe ettiğimiz senaryolarda oyun sürelerini karşılaştırdığımızda. Önceliğin Horde tarafı için Altar of Storm ki Alliance tarafında isminin Altar of Kings olmasını bekliyoruz. Yapılıp buradan kişisel olarak kendimizi güçlendirebilidiğimiz özelliği almamız gerekiyor. Bu aldığımız özellik sayesinde hem bölgeleri hızlı ele geçirebiliyoruz hem de etrafta bulunan diğer ırklarla savaşıp kaynak toplarken bizlerin daha hızlı yapabilmemizi sağlıyor.

Warfront'da Altar of Kings önemli bir bina
Warfront’da Altar of Kings önemli bir bina

Askerler konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konu ise askerlerin zırhlarının en kısa sürede en yüksek seviyeye çıkartılması gerektiği. Böylece kuşatmanın genelinde ve bölgesel ele geçirmeler de oldukça hızlanıyoruz. Ayrıca Horde tarafında Circle of Elements ki Alliance tarafında oyuncular iyileştirme özelliğine sahip askerlerin hangi bölgeyi ele geçirdikten sonra çıkartabileceklerini görecekler, bu gölgeyi en hızlı şekilde ele geçirip iyileştirme özelliğine sahip askerleri çıkartmaları gerekiyor.

Kuşatmanın son anında ise en çok dikkat edilmesi gereken durum ise savaş makinalarınızı korumanız ve kapı kırılmadan duvarlara yaklaşmamanız gerekiyor. Ayrıca Blizzard’ın oyunculara bir kaç küçük süprizi de olduğunu da söylemek istiyoruz. Bunları sizlere anlatarak süprizi bozmak istemiyoruz.

Bir sonra ki Battle for Azeroth rehberinde görüşmek üzere.

World of Warcraft Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here