Ana sayfa Konsol Dauntless Reforged Rehberi

Dauntless Reforged Rehberi

22859
0
PAYLAŞ
Dauntless Reforged

İlk günden beri kendini geliştiren bir oyun olan Dauntless Reforged güncellemesi ile gelmiş geçmiş en iddialı değişimleri geçirdi. Reforged ile elden geçirilmiş bir ekipman sistemi, yepyeni bir av sistemi ve ilerleyiş sistemi oyuna eklendi.

Dauntless Reforged

Peki yeni ekipman sistemi nasıl çalışıyor. Oyunu eskiden oynayanların hatırlayacakları gibi her eşyanın 15’e kadar seviyesi vardı. Artık bir ekipmanı sadece bir kez yapıyoruz. Her ekipman belirli bir seviyede geliyor. Bu seviyeler toplamda 5 adet. Zırhların değerleri sırasıyla 5, 10, 15, 20 ve 25, silahların hasar değerleri ise 20, 40, 60, 80 ve 100 olarak belirlenmiş. Ekipmanları bu seviyelerinde üstüne çıkartmanın bir yolu var ancak onun da sırası gelecek. Bu şekilde oyuna yeni başlayanların ekipman toparlaması bir miktar kolaylaşmış.

Her silahımızın bir seviyesi var ve bu seviyeye gelince daha fazla tecrübe puanı toplayamıyoruz. Her seviye boyunca silahımızı daha etkili bir hale getiriyoruz. Eğer 20. seviyeye geldiyseniz ve yanınızda en az 100 Aetherspark varsa Reforged özelliğini kullanabiliyorsunuz. Şimdi kafalar karışmadan tüm sürece bir bakalım. 100 Aetherspark ve 20. seviye bir silahı kullanarak 1 adet aetherheart elde ediyoruz. Bu esnada silahımız tekrar 1. seviyeye geri dönüyor. Bu aetherheart ile de mevcut bir ekipmanımızı power surge kullanarak maksimum seviyeye çıkartıyoruz. Zırhlar 30, silahlar ile 120 hasar değerine ulaşıyor. Aetherspark ise oyunu oynarken doğal olarak biriken bir birim.

Slayer’s Path

 

Peki silahımızın tüm seviyelerini kaybetmenin bize ne faydası var? İşte Slayer’s Path burada devreye giriyor. Toplamda 12 adet kilometre taşı mevcut. Her noktaya ilerlediğimiz zaman oyunda bir başka yenilik açılıyor. Bu kısımda detaya girmek neredeyse imkânsız gibi ancak temel olarak, kaç sayıda tonik alabileceğinizde belirli bir elemente karşı dayanıklılığa kadar birçok özellik buradan yükseltilebiliyor. Ayrıca ilerde değineceğim Hunting Grounds kısmında yeni adalar da erişime açılıyor.

Asıl ilgimizi çeken kısım ise 12. kilometre taşı yani Reforged kısmının açıldığı yer. Burada her silah seviyesini sıfırladıktan sonra bir yan dal açılıyor. Her silahın yan dalı sadece o silaha değil tüm silahlara kalıcı bonuslar veriyor. Kısacası bir silah ne kadar çok kez yenilenmişse o kadar kuvvetli oluyor. Bu kısımda genel olarak yan dallarda ilerlemek için altın, combat veya exploration merit gerekiyor. Tüm bunları sadece oyunu oynayarak elde edebiliyoruz.

Hunting Grounds

Ancak henüz işin eğlenceli kısmına geçmedim. Eskiden Behemoth avlamak için sınırlı seçeneğimiz vardı. Ya direkt olarak istediğimiz Behemoth’a av düzenliyorduk ya da belirli bir elemente göre ava çıkıyorduk. Escalation’ı bunların dışında tutuyorum çünkü o tarafta bir değişiklik yok. Artık elimizde Hunting Grounds var. Toplamda 18 farklı ada bizleri bekliyor. Bu adalar farklı seviyelerde zorluklara sahipler. Seçim menüsünde adaların yanındaki renklerden hangisinin bize uygun olduğunu görebiliyoruz.

Herhangi bir adaya varınca artık serbestiz. Her adada toplamda 6 kişiye kadar oyuncu bulunabiliyor. Eğer tek başımıza isek oyun otomatik olarak eksik kısımları başka oyuncular ile dolduruyor. Adalarda istediğimiz kadar Behemoth avlayabiliyoruz. En büyük değişiklik bu. Her adada birden fazla farklı Behemoth bizleri beliyor. Zaman zaman gerçekleşen rastgele etkinlikler ile oyun biraz daha güzelleşiyor. Bu etkinliklerin bir diğer güzel olan tarafı ise etkinlik sonunda altın, aetherspark ve daha önce bahsettiğim meritlerin kazanılıyor olması. Eğer bir adadan sıkıldıysak veya artık kolay gelmeye başladıysa Ramsgate’e dönmeden bir başka adaya yelken açabiliyoruz.

Hunting Grounds silah seviyesini yükseltmek için en iyi seçenek. Hem avladığımız Behemoth’lardan hem de aldığımız bountylerden sezon ve silah tecrübe puanları geliyor. Bounty teslim edildiği zaman kullanmakta olduğumuz silah tecrübe puanını kazanıyor. Bu şekilde düşük seviyeli silahları da kullanmadan yükseltmek mümkün.

Özetlemek gerekirse Dauntless Reforged oyuna şu ana kadar gelen en iyi güncelleme. Mevcut sistemlerin derli toplu bir hale getirilmesinin yanı sıra geleceğe dönük olarak da altyapının bir düzene oturtulması sağlanmış. Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için güncellenmiş ve geliştirilmeye devam eden diğer rehberlerimize göz atmayı unutmayın.

Dauntless Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here