Ana sayfa Masaüstü Dauntless Rehberi | Zarar Tipleri

Dauntless Rehberi | Zarar Tipleri

2538
0
PAYLAŞ

Son zamanların en keyifli canavar avlama oyunlarından biri olan Dauntless için Operasyon Merkezi olarak rehber içeriği hazırlamaya karar verdik. Tabi bu kararda siz takipçilerimizin büyük katkısı oldu. Dauntless oynamaya başlayacak ya da zaten oynuyor ama daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bu rehber ile başlamanızı öneririz.

İlk rehberimizde sizlere zarar tiplerinden bahsedeceğiz. Bu zarar tipleri basic, part, wound, stagger ve elemental olarak ayrılmış durumda. Basic ana saldırımızı yaparken kullandığımız zarar tipi. Oyun içinde beyaz renkli çıkan rakamlar ile görebilirsiniz. Ancak göremezseniz de merak etmeyin başka bir zarar tipi ile vurmuyorsanız her zaman için karşınızdaki canavara zarar vuruyorsunuz demektir.

Part ve Wound

Part (Parça) ve wound (Yara) zararları birbiri ile oldukça bağlantılı. Oyundaki en önemli kısımlardan biri canavarlardan parça düşürmek üzerine kurulu. Sırası ile sarı ve turuncu renkte çıkan zarar rakamlarından takip edebilirsiniz. Wound zararı vurarak canavarın herhangi bir uzvu veya kafasının yaralayarak parça düşürmesini hızlandırabilirsiniz.

Oyunda şu anda normal yollardan wound zararını Warpike ile vurabiliyoruz. Diğer silahlar için ise cell takmamız gerekiyor. Bir diğer yol ise Deadeye Quillshot zırhı giymek ancak son adaya gelmeden bu zırha erişemiyoruz. Belirli bir wound zararından sonra artık bu bölgede aether çıktığını görebilirsiniz. Bu aşamadan sonra Warpike ile %25 daha fazla parça zararı, diğer silahlar ile %50 daha fazla parça zararı vurmaya başlıyoruz.

Gelelim parça zararına. Wound ile benzer bir şekilde belirli bir parça kotasını geçince o bölgeden rastgele bir canavar parçası düşüyor. Parça zararı konusunda en iyi silahlar şu an için kılıç ve balta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here