Ana sayfa Konsol Fortnite Gazla Görev Rehberi

Fortnite Gazla Görev Rehberi

919
0
PAYLAŞ

Fortnite, The End etkinliği ile ilk bölümünü geride bırakarak yeni bir sayfa açtı. Artık yepyeni bir haritamız var ve genel olarak bakıldığında oynanış bakımından eskisine göre çok daha iyi bir oyun bizleri karşılıyor. Haftalık görevler geçen sezonda çıkan halinden biraz daha evrim geçirerek karşımıza çıkıyor.

Görev bitirerek açılan yeni görev modeli aynı şekilde devam ediyor. Ancak görev sayısı 7’den 11’e çıkartılmış. Sezon bileti sahiplerine özel görevler artık yok. Her hafta açılan görevler tüm oyuncuların erişimine açık. Bir diğer önemli değişiklik ise savaş yıldızı sisteminden tamamen vaz geçilmiş olması. Artık her görev bize sezon tecrübe puanı veriyor.

Gazla Görevleri
Görev #1

İnmekte olan yardım sandıklarına 200 hasar ver. Sandıkların inişi hızlandırmanın tek yolu onları vurup düşürmek olduğu için kolayca tercih edilebilecek bir yöntem. Ancak aynı zamanda yerinizi belli ettiği için riskleri de beraberinde getiriyor.

Görev #2

Hidro 16 veya Çitli Çevre’de rakip avla. Bu görevlerde alışageldiği üzere en iyi bildiğini bölgeyi seçmek en sağlıklısı olacaktır. Toplamda 3 rakip avlamanız isteniyor.

Görev #3

Bir yardım sandığını indikten 10 sn içinde açın. Zaten bir sandık bekliyorsanız 10 sn açmak için oldukça uzun bir süre. Fakat en savunmasız anınızın sandığı açma anı olduğunu unutmayın.

Görev #4

1 görev bitirince açılır
Konforlu Kulüp ve Hidro 16’daki zamanlı görevleri bitir. İlk olarak 5. sezonda karşılaştığımız bu görev tipi bu sefer yüzme olarak geri geliyor. Temel olarak aynı olan bu görevde geçmemiz gereken noktalara yüzerek ulaşabiliyoruz.

Görev #5

2 görev bitirince açılır
Nişan almadan rakip avla. Bu görev için en iyi tercihlerden biri hiç kuşkusuz pompalı tüfekler olacaktır. Taarruz tüfekleri iyi bir alternatif olabilir. 3 rakip avlamanız yeterli olacaktır.

Görev #6

3 görev bitirince açılır
Zıpkın kullanarak bir eşyayı ve rakibi kendinize çekin. Son olarak zıpkın ile balık avlayın.

Görev #7

4 görev bitirince açılır
Paraşüt kullandıktan 30 sn içinde bir rakibe hasar verin. Yukarıdan inerken bir rakip seçerek güvenli bir mesafeye inerek bu görevi çok rahat bir şekilde bitirebilirsiniz.

Görev #8

5 görev bitirince açılır
30 sn içerisinde 2 sandık aç. Bunu 3 kere yapmanız isteniyor. 30 sn birbirine yakın ve yerini bildiğiniz iki sandığı açmak için yeterli bir süre. Önceden biraz gözlem yaparak bu görevi rahatlıkla bitirebilirsiniz.

Görev #9

6 görev bitirince açılır
Savaş otobüsünde indikten 60 sn içinde 300 odun topla. Bu görevi başarabilmek için kaynakların zayıf yerlerine vurarak çok seri bir şekilde toplamanız gerekiyor. Özellikle ağaçlık ve kalabalıktan uzak bir noktaya inerek görevi rahatlıkla bitirebilirsiniz.

Görev #10

7 görev bitirince açılır
30 sn içerisinde 2 farklı silah ile hasar verin. Sadece bir kez bile vurmanız bu görev için yeterli olduğu için kalabalık bir çatışmada yapmanız en kolayı olacaktır.

Görev #11

8 görev bitirince açılır
Yükleme ekranına gizlenmiş olan harfi bul. Bu sezonda hiç değişmeyecek bir şekilde karşımıza çıkacak olan hazine avı görevi. Bu hafta E harfini bulmamız gerekiyor.

Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 Gazla görev haritası
Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 Gazla görev haritası

Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here