Ana sayfa Konsol Fortnite İşin Aslı Görev Rehberi

Fortnite İşin Aslı Görev Rehberi

1235
0
PAYLAŞ

Fortnite, The End etkinliği ile ilk bölümünü geride bırakarak yeni bir sayfa açtı. Artık yepyeni bir haritamız var ve genel olarak bakıldığında oynanış bakımından eskisine göre çok daha iyi bir oyun bizleri karşılıyor. Haftalık görevler geçen sezonda çıkan halinden biraz daha evrim geçirerek karşımıza çıkıyor.

Görev bitirerek açılan yeni görev modeli aynı şekilde devam ediyor. Ancak görev sayısı 7’den 11’e çıkartılmış. Sezon bileti sahiplerine özel görevler artık yok. Her hafta açılan görevler tüm oyuncuların erişimine açık. Bir diğer önemli değişiklik ise savaş yıldızı sisteminden tamamen vaz geçilmiş olması. Artık her görev bize sezon tecrübe puanı veriyor.

İşin Aslı Görevleri
Görev #1

Farklı K.İ.Ş.İ.L.İ.K. kamplarında sandık aç. Haritanın 5 noktasında bulunan bu kamplarda toplamda 7 sandık açmanız gerekiyor. Her bir kampta birden fazla sandık bulunduğu için tek tek hepsini gezmenize gerek kalmayacaktır.

Görev #2

Sürat Teknesi kullanırken rakiplere hasar ver. 2. bölüm ile gelen bu aracı kullanması son derece keyifli. Teknede bulunan silahlar ile rakiplere toplamda 500 hasar vermeniz çok uzun sürmeyecektir.

Görev #3

Farklı K.İ.Ş.İ.L.İ.K. kamplarını ziyaret et. Kamplarda sandık açma görevi ile beraber kolayca bitirebileceğiniz bir görev. Bu kampların çoğunda silah yükseltme noktaları da bulunduğu için gitmenizin size yararı olacaktır.

Görev #4

1 görev bitirince açılır
Taarruz tüfeği ile rakip avla. Orta ve yakın mesafede son derece etkili olan bu silah ile toplamda 3 rakibi avladığınız zaman bu görevi bitirmiş olacaksınız.

Görev #5

2 görev bitirince açılır
Farklı maçlarda takım arkadaşını yerden kaldır. Yere düşen takım arkadaşlarınızı kaldırmanın ve savaşa geri sokmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmaya gerek yoktur sanırım. Toplamda 3 takım arkadaşınızı yerden kaldırmanız isteniyor.

Görev #6

3 görev bitirince açılır
2. bölümde mermi bulmak artık eskisine göre daha zor. Bu yüzden mermi kutuları eskisine göre daha değerli bir hale geldi. Bu görev için farklı isimli bölgelerde 7 adet mermi kutusu açmanız isteniyor.

Görev #7

4 görev bitirince açılır
Bandaj Bazukası iki silah yeri kaplayan ancak takımınıza son derece faydası olan bir silah. Bu silah ile takım arkadaşlarını iyileştirerek daha uzun süre oyunda kalmalarını sağlayabilirsiniz. Bu görev için toplamda 200 puanlık iyileştirme yapmanız yeterli olacaktır.

Görev #8

5 görev bitirince açılır
Kayalık Kumsal veya Kaynar Kaplıcalarda rakip avla. Her iki bölgeden birinde toplamda 3 rakip avlamanız isteniyor. Her zaman için ilk tercihiniz en iyi bildiğiniz bölge olacaktır.

Görev #9

6 görev bitirince açılır
Bir takım arkadaşını hayata döndür. Bu hafta gelen 5. görev ile birlikte takımınızın oyunda daha fazla süre kalması için en gerekli 2 temel oyun mekaniğinden biri. Bu görev için 1 kişiyi yeniden canlandırmanız yeterli olacaktır.

Görev #10

7 görev bitirince açılır
Toplamda 7 Rakip avlarken takım arkadaşlarına yardım et. Oyunda en kolaylıkla yapabileceğiniz görevlerden biri. Çoğu zaman çember iyice daraldıktan sonra çıkan çatışmalarda takım arkadaşlarınız bir yan yana olacaksınız. Bu sayede takım arkadaşlarınızı ister istemez yardım edeceksiniz.

Görev #11

8 görev bitirince açılır
Yükleme ekranına gizlenmiş olan harfi bul. Bu sezonda hiç değişmeyecek bir şekilde karşımıza çıkacak olan hazine avı görevi. Bu hafta N harfini bulmamız gerekiyor.

Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 İşin Aslı görev haritası
Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 İşin Aslı görev haritası

Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here