Ana sayfa Konsol Fortnite Kaosun Yükselişi Görev Rehberi

Fortnite Kaosun Yükselişi Görev Rehberi

735
0
PAYLAŞ

Fortnite, The End etkinliği ile ilk bölümünü geride bırakarak yeni bir sayfa açtı. Artık yepyeni bir haritamız var ve genel olarak bakıldığında oynanış bakımından eskisine göre çok daha iyi bir oyun bizleri karşılıyor. Haftalık görevler geçen sezonda çıkan halinden biraz daha evrim geçirerek karşımıza çıkıyor.

Görev bitirerek açılan yeni görev modeli aynı şekilde devam ediyor. Ancak görev sayısı 7’den 11’e çıkartılmış. Sezon bileti sahiplerine özel görevler artık yok. Her hafta açılan görevler tüm oyuncuların erişimine açık. Bir diğer önemli değişiklik ise savaş yıldızı sisteminden tamamen vaz geçilmiş olması. Artık her görev bize sezon tecrübe puanı veriyor.

Kaosun Yükselişi Görevleri
Görev #1

Sinsi Santral veya Çitli Çevre’da 7 mermi sandığı açın. Bu sezon eski sezonlara göre mermi bulmak daha zorlaştı. Bu sebeple mermi kutuları eskisine göre çok daha önemli.

Görev #2

Haritaya inerken ışık çemberlerinin içinden geçmek yeni bir görev değil ancak en eğlenceli olanlardan birisi diyebiliriz. Bu görev için Sinsi Santral üstündeki çemberlerden geçmeniz gerekiyor.

Görev #3

Sürat teknesi ile zamanlı görevi bitir. Haritanın 4 farklı yerinde zamanlı görev noktaları bulunuyor. Bu noktalardan sadece bir tanesine giderek görevi bitirebilirsiniz.

Görev #4

1 görev bitirince açılır
Rakiplere aşağıdan hasar ver. Özellikle çatılarda gezen rakiplere yerden ateş ederek bu görevi rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Toplamda 250 hasar puanı vermeniz isteniyor.

Görev #5

2 görev bitirince açılır
Bu görevde haritada farklı yerlerde bulunan çelik köprülerde dans etmeniz isteniyor. Yeşil, Sarı ve Kırmızı renkte olan bu köprülerin yerini aşağıdaki haritadan bakabilirsiniz.

Görev #6

3 görev bitirince açılır
Pompalı tüfek ile rakip avla. Bu görev için 3 rakip avlamanız isteniyor. Yakın mesafede en etkili olan bir silah olan pompalı tüfek ile kapalı ortamlarda da etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Görev #7

4 görev bitirince açılır
Farklı maçlarda çelik halt kullan. İki nokta arasında en kolay ulaşım yöntemlerinden biri. Sinsi Santral yanındaki elektrik hattını da çelik halat gibi kullanabilirsiniz.

Görev #8

5 görev bitirince açılır
5 metre yakından 3 rakip avla. Bu hafta gelen 6. görev ile yapmanızı tavsiye edeceğim bir görev. Böylece zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

Görev #9

6 görev bitirince açılır
Tek bir maçta 5 sandık aç. Bu görev için büyük bölgelere iniş yapmanız en sağlıklısı olacaktır. Lekeli Liman ve Bereketli Bataklık bu görev için ideal noktalardan biri.

Görev #10

7 görev bitirince açılır
Suyun içindeyken rakiplere 500 hasar puanı verin. Suyun içerisinde olmanızı gerektirmesi dışında aslında son derece standart bir görev diyebiliriz. Çok fazla dikkat çekmek istemezseniz uzun menzilli silahlar ile uzaktan bu görevi bitirmeniz mümkün.

Görev #11

8 görev bitirince açılır
Yükleme ekranına gizlenmiş olan Tecrübe Puanı paketini bul. Bu sezonda ilk 8 hafta boyunca Fortnite harflerini bulmuştuk. Bu kez Sinsi Santral’deki Tecrübe puanı paketini bulmanız isteniyor.

Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 Kaosun Yükselişi görev haritası
Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 Kaosun Yükselişi görev haritası

Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here