Ana sayfa Konsol Fortnite Sezon X Ez ve Kap Rehberi

Fortnite Sezon X Ez ve Kap Rehberi

439
0
PAYLAŞ

Son Güncelleme

Fortnite 10. yada asıl kullanıldığı ismiyle Sezon X başlangıcını yaptı. Bu sezon diğer sezonlara göre çok daha fazla yenilik var. Oyun haritası her zaman olduğu gibi değişikliklere uğradı. En önemli değişiklik 4. sezonda haritaya düşen meteorun tam tepemizde duruyor olması. Derbeder Delik yerine Derbeder Depoların bulunuyor olması zamanla ilgili bir şeyleri yolunda gitmediğinin göstergesi.

En önemli değişiklik artık haftalık görevlerin olmayışı. Artık her hafta belli bir tema çerçevesinde bir dizi görev geliyor. Ancak artık bu görevleri yapmak için sezon biletine sahip olmanız gerek. Yeni sistemde ilk olarak 3 görev açık. Görevler tamamlandıkça yeni görevler açılıyor. Normal görevleri bitirdiğiniz zaman daha zor olan itibar görevlerini yapabilirsiniz.

Ez ve Kap Görevleri
Ez ve Kap hediyeleri Fortnite Sezon X
Ez ve Kap hediyeleri Fortnite Sezon X
Ez ve Kap prestij hediyeleri Fortnite Sezon X
Ez ve Kap prestij hediyeleri Fortnite Sezon X
Görev #1

Normal: Savaş Otobüsü’nden atlayıp yere indikten sonra 60 saniye içinde sandık aç. Nereye ineceğinizi önceden planlayıp özellikle Palmiye Park gibi iniş yaparken rahatça karar verebileceğiniz yerleri seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Bu görev için bu işlemi 3 kere yapmanız isteniyor.

Prestij: Bu sefer 30 saniye içinde Sandık açmanın yanı sıra mühimmat kutusu da açmanız gerekiyor.

Görev #2

Normal: Farklı 3 maçta Sıcak Nokta’ya iniş yap. Sıcak Nokta’lar ekipman bakımından oldukça tercih edilir yerler. Eğer fırtına kapanma bölgesinin çok uzağında değilse her zaman için iniş olarak tercih edeceğiniz noktalar olmalı.

Prestij: Sıcak Nokta’ya indikten 30 saniye içerisinde Ganimet Taşıyıcısının yok etmelisiniz.

Görev #3

Normal: Trambolin kullandıktan sonra 30 saniye içinde birine hasar ver. Bu görev için Trambolin aramak yerine maçın bitmesine yakın diğer oyuncuların hali hazırda kurmuş olduğu ve oyun alanının daraldığı zamanı seçmek çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

Prestij: Bu sefer hasar vermek yerine bir rakibi avlamanız isteniyor.

Görev #4

Normal: 30 saniye içerisinde 2 sandık aç. Bu görev için seçeceğiniz nokta çok önemli. Çöl bölgesindeki John Wick evini veya Korsan Koyu’ndaki kumsalı bu görevi yapmak için tercih edebilirsiniz.

Prestij: 30 saniye içerisinde 3 sandık açmalısınız. Bu görev için John Wick’in evi ilk tercihiniz olmalı.

Görev #5

Normal: 3 farklı maçta efsanevi silah al. Yardım balonları bu görev için ideal bir seçim. Her balondan mutlaka bir efsanevi silah çıktığı düşünülürse 3 oyunda bu görevi rahat bir şekilde bitirebilirsiniz.

Prestij: 3 efsanevi silahı tek maçta bulmanız gerekiyor. İşin içine biraz şans faktörünün girdiği görevlerden biri.

Görev #6

Normal: Yardım balonu indikten 10 saniye içinde aç. Yardım balonlarının iniş noktaları hem harita hem de oyun içerisinde çok net bir şekilde görülebiliyor. Bu noktada diğer oyunculardan hızlı davranıp ilk sizin açmanız çok önemli. Görevde bunu 3 kez yapmanız isteniyor. Eğer çok şanslıysanız tek maçta bu görevi bitirebilirsiniz.

Prestij: Savaş Otobüsü’nden atlayıp yere indikten sonra 60 saniye içinde her materyal türünden 100 adet toplamanız gerekiyor. Çerçöp Çarpazı bu görev için gayet uygun noktalardan biri.

Görev #7

Normal: Sıcak Noktalarda toplamda 3 rakibe zarar verin. Bu haftaki 2. görevde olduğu gibi Sıcak Noktaalr kısa zamanda iyi ekipman toplamak için son derece değerli noktalar. Tek yapmanız gereken bu noktalarda bulunan rakiplere zarar vermek olacaktır.

Prestij: Sıcak Nokta’da rakip avlayın.

Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here