Ana sayfa Konsol Fortnite Sezon X Fırtına Yarışçıları Rehberi

Fortnite Sezon X Fırtına Yarışçıları Rehberi

524
0
PAYLAŞ

Son Güncelleme

Fortnite 10. yada asıl kullanıldığı ismiyle Sezon X başlangıcını yaptı. Bu sezon diğer sezonlara göre çok daha fazla yenilik var. Oyun haritası her zaman olduğu gibi değişikliklere uğradı. En önemli değişiklik 4. sezonda haritaya düşen meteorun tam tepemizde duruyor olması. Derbeder Delik yerine Derbeder Depoların bulunuyor olması zamanla ilgili bir şeyleri yolunda gitmediğinin göstergesi.

En önemli değişiklik artık haftalık görevlerin olmayışı. Artık her hafta belli bir tema çerçevesinde bir dizi görev geliyor. Ancak artık bu görevleri yapmak için sezon biletine sahip olmanız gerek. Yeni sistemde ilk olarak 3 görev açık. Görevler tamamlandıkça yeni görevler açılıyor.

Fırtına Yarışçıları Görevleri
Fırtına Yarışçıları hediyeleri Fortnite Sezon X
Fırtına Yarışçıları hediyeleri Fortnite Sezon X
Fırtına Yarışçıları prestij hediyeleri Fortnite Sezon X
Fırtına Yarışçıları prestij hediyeleri Fortnite Sezon X
Görev #1

Normal: Fırtınadayken canını doldur. Fırtına içerisindeyken canınızı dolduran herhangi bir eşya bu görev için işinize yarayacaktır. Özellikle fondip bombası kısa sürede 100 can puanı kazandırma konusunda en etkilisi olacaktır.

Prestij: Fırtına’da rakibe zarar ver. İşte basit ama bir o kadar zor bir görev. Bu görevin zorluğu özellikle fırtına içerisinde kalan bir rakip bulup hasar vermeniz gerekmesi. Özellikle bu görevi bitirmek için fırsat yaratmalısınız.

Görev #2

Normal: Bir yarış pistinde bir tur tamamla. Oyun haritasında 3 farklı bölgede yarış pistleri bulunuyor. Aracınız olmasa da koşarak tek bir tur tamamladığınız zaman bu görev bitmiş olacak.

Prestij: Havada süzülen rakiplere zarar ver. Oyunda uzmanlaştığınızı belirten bir görev. Rakipleriniz havada süzülürken 100 hasar puanı vermeniz gerekiyor. Hareketli hedefleri vurmak hiç bir zaman kolay olmamıştı.

Görev #3

Normal: Fırtına aşamalarını atlat. Fırtınanın her bir daralması farklı bir aşama anlamına geliyor. Bunlardan toplamda 10 tanesini atlatmanız bu görevi bitirmek için yeterli. Son derece kolay ve aktif olarak çaba sarf etmeniz (hayatta kalmak dışında) gerekmiyor.

Prestij: İlk fırtına aşamasından sonra rakiplere zarar ver. Fırtına ilk kapanmasından sonra rakiplere toplamda 500 hasar vermeniz isteniyor. Grup yardımı alarak kısa sürede bitirebilirsiniz.

Görev #4

Normal: Fırtına merkezini ziyaret et. Fırtına kapanmaya başladığı zaman haritada merkez noktasını seçebilir hale geliyorsunuz. Ancak uyarmak fayda var. Bu noktalar hayatta kalmak açısında kolay yerler değil.

Prestij: Tek bir maç boyunca 3 defa fırtına merkezini ziyaret edin. Fırtınanın ilk aşamasından itibaren başlarsanız bitirmesi göreceli olarak daha kolay olacaktır.

Görev #5

Normal: Donmuş Doruk, Volkan ve Ağaç çemberini ziyaret et. İsimlerinden anlaşılacağı gibi iniş noktalarını nereleri olduğu gayet açık. Ancak kafanız karıştıysa aşağıdaki haritadan hangi bölgelere iniş yapmanız gerektiğine göz atabilirsiniz.

Prestij: Rakibe düşme zararı ver. Değişik ve bir o kadar eğlenceli bir görev. Bir rakibi yüksekten düşürerek hasar vermeniz gerekiyor. Üzerinde rakip varken yapılarını yıkarak bu görevi bitirebilirsiniz.

Görev #6

Normal: Mutlu Mahalle’nin doğusundaki veya Kaynar Kaplıcalar’ın güney batısındaki zamanlanmış görevi bitirin. Geçmiş sezonlarda gelen zamanlanmış görevler tekrar bizimle. Birkaç defa deneyerek yapabileceğiniz bir görev.

Prestij: 2 farklı mekanda aynı şekilde zamanlanmış gröevi bitirin. Bu bölgeler Ballı Bölge’nin kuzeyi ve Kibirli Kıyılar’ın doğusu.

Görev #7

Normal: Farklı teleskoplarda dans et. Haritanın farklı yerlerinde bu teleskoplar bulunmakta toplamda 3 farklı teleskop önünde dans etmeniz yeterli.

Prestij: Tek maçta 2 teleskopta dans et. Birbirine yakın 2 teleskop seçip bu noktaları kendinize hedef alarak görevi rahat bir şekilde bitirebilirsiniz.

Fortnite Sezon X Fırtına Yarışçıları Görev Haritası
Fortnite Sezon X Fırtına Yarışçıları Görev Haritası
Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here