Ana sayfa Konsol Fortnite Sezon X Meteor Yağmuru Rehberi

Fortnite Sezon X Meteor Yağmuru Rehberi

955
0
PAYLAŞ

Fortnite 10. yada asıl kullanıldığı ismiyle Sezon X başlangıcını yaptı. Bu sezon diğer sezonlara göre çok daha fazla yenilik var. Oyun haritası her zaman olduğu gibi değişikliklere uğradı. En önemli değişiklik 4. sezonda haritaya düşen meteorun tam tepemizde duruyor olması. Derbeder Delik yerine Derbeder Depoların bulunuyor olması zamanla ilgili bir şeyleri yolunda gitmediğinin göstergesi.

En önemli değişiklik artık haftalık görevlerin olmayışı. Artık her hafta belli bir tema çerçevesinde bir dizi görev geliyor. Ancak artık bu görevleri yapmak için sezon biletine sahip olmanız gerek. Yeni sistemde ilk olarak 3 görev açık. Görevler tamamlandıkça yeni görevler açılıyor. Meteor Yağmuru görevlerinde farklı olarak prestij görevleri mevcut değil.

Meteor Yağmuru Görevleri
Meteor Yağmuru hediyeleri Fortnite Sezon X
Meteor Yağmuru hediyeleri Fortnite Sezon X
Görev #1

Normal: Çöplük Yırtığı kullanarak 10 yapı yok et. Çöplük Yırtığı son derece eğlenceli ve kullanımı çok zor olmayan bir silah. Özellikle rakip yapılarının ortasında denk getirip gönderdiğiniz zaman tepede açılan bir yarıktan düşen devasa çöpler tam bir kargaşa yaratacaktır.

Görev #2

Normal: Tek bir maçta 3 farklı yırtık bölgesini ziyaret et. Şu anda haritada 4 farklı mekan yırtık bölgesi olmuş durumda. Boğuk Park ve Perakende Pazarı birbirine yakınken, Evrilmiş Eyalet ve Kaygan Koru birbirlerine daha yakın. Bu ikiliden birini seçip uzakta kalan diğer yırtık bölgesine ulaşmak en iyi seçenek olacaktır.

Görev #3

Normal: Yırtık bölgesinde toplamda 7 rakip avla. Özellikle yırtık bölgesine doğru kapanan bir maç bulabilirseniz bu görevi yapmak için güzel bir fırsat yakalamış olursunuz. Aksi takdirde ilk olarak bu bölgelere iniş yaparak ava başlayabilirsiniz.

Görev #4

Normal: Yırtık bölgesinde toplam 20 mermi kutusu ve sandık ara. Son derece kolay ve zamanla rahat bir şekilde bitirebilecek bir görev.

Görev #5

Normal: Bir yırtık bölgesine iniş yap ve tekli, çiftli veya ekipli modlarında ilk 10’a gir. Bu görev ilerleyişi konusunda problemler yaşandığı için Epic Games otomatik olarak bu görev yapılmış sayıyor.

Görev #6

Normal: Hatalı görünen tek kullanımlık eşyalardan 4 adet ye. Mutlu Mahallenin güneyinde kalan patlama alanında ihtiyacınınz olan eşyaları bulabilirsiniz. Size farklı özellikler veren 4 tanesini yiyerek bu görevi tamamlayabilirsiniz.

Görev #7

Normal: Devasa parlayan bir küpe dokun, Ganimet Gölündeki yırtığa gir ve Meteordaki iniş kapsülünü ara. Her 3 mekan isimlerinden anlaşılır olsa da haritaya göz atarak iniş yapacağınız noktalardan emin olabilirsiniz.

Fortnite Sezon X Meteor Yağmuru Görev Haritası
Fortnite Sezon X Meteor Yağmuru Görev Haritası
Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here