Ana sayfa Konsol Fortnite Sezon X Yol Hikâyesi Rehberi

Fortnite Sezon X Yol Hikâyesi Rehberi

525
0
PAYLAŞ

Fortnite 10. yada asıl kullanıldığı ismiyle Sezon X başlangıcını yaptı. Bu sezon diğer sezonlara göre çok daha fazla yenilik var. Oyun haritası her zaman olduğu gibi değişikliklere uğradı. En önemli değişiklik 4. sezonda haritaya düşen meteorun tam tepemizde duruyor olması. Derbeder Delik yerine Derbeder Depoların bulunuyor olması zamanla ilgili bir şeyleri yolunda gitmediğinin göstergesi.

En önemli değişiklik artık haftalık görevlerin olmayışı. Artık her hafta belli bir tema çerçevesinde bir dizi görev geliyor. Ancak artık bu görevleri yapmak için sezon biletine sahip olmanız gerek. Yeni sistemde ilk olarak 3 görev açık. Görevler tamamlandıkça yeni görevler açılıyor. Normal görevleri bitirdiğiniz zaman daha zor olan prestij görevlerini yapabilirsiniz.

Yol Hikâyesi Görevleri
Yol hikayesi hediyeleri Fortnite Sezon X
Yol hikayesi hediyeleri Fortnite Sezon X
Yol hikayesi prestij hediyeleri Fortnite Sezon X
Yol hikayesi prestij hediyeleri Fortnite Sezon X

Görev #1
Normal: Drift resimli Durr Burger kafasını, bir dinozoru ve taştan kafayı ziyaret et. Artık alıştığımız bir ziyaret görevi. Haritada işaretlenmiş olan yerlere giderek bu görevi kolay bir şekilde bitirebilirsiniz.

Prestij: Aynı mekanları tek bir maç içerisinde gezmeniz lazım. Yeniden doğabildiğiniz oyun modları bu görev için ideal bir seçim olacaktır.

Görev #2
Normal:  Araç kullanırken rakiplere 200 hasar ver. Bu sezon gelen M.E.K.A. bu grev için son derece ideal bir seçenek olacak. Özellikle robotun üst kısmında ateş eden olursanız bu görevi kısa bir sürede bitirebilirsiniz.

Prestij:Araç kullanırken 5 rakip avlamanız isteniyor. Kaykay ve M.E.K.A. en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Görev #3
Normal: Düz kontak kıyafetiyle 10 dur işaretini yok et. Haritada karşınıza çıkan dur işaretlerini Düz Kontak kıyafeti giyerken yok etmeniz gerek. Dur işaretlerinden Mutlu Mahalle içerisinde 11 adet bulunmakta.

Prestij: Bu göreve 7 dur işaretini tek bir maçta yok etmeniz lazım.

Görev #4
Normal: Farklı maçlarda Çelik Halat kullan. Zaman içerisinde kolay bir şekilde bitirebileceğiniz bir görev.

Prestij:Çelik halat kullanırken rakiplere 200 hasar vermeniz gerekiyor. Fortnite için gelen ender zor görevlerden biri diyebiliriz.

Görev #5
Normal: Farklı bölgelerde 3 sandık aç. Gayet kolay ve kısa bir sürede bitirilebilecek bir görev.

Prestij: Farklı 5 bölgede rakip avlamanız isteniyor. Tek bir maçta bitimeniz zor olsa da birkaç farklı maçta kolayca tamamlanacak bir görev.

Görev #6
Normal: Tek bir maçta Korsan Koyu ve Ballı Bölge’yi ziyaret et. Yeniden doğabildiğiniz görevler son derece ideal bir seçim olacaktır.

Prestij: İşte bir başka zor görev. Bu görevde tek bir maçta 10 farklı bölgeye gitmeniz isteniyor. Kaykay gibi hızlı bir araç kullanarak bitirebileceğiniz bir görev.

Görev #7
Normal: Araç kullanırken 250.000 stil puanı topla. Araçlarda stil puanı toplamak her zaman için keyifli bir görev.

Prestij: Tek bir maçta 500.000 stil puanı toplamak için Ganimet Gölündeki zayıf yer çekimini kullanabilirsiniz.

Fortnite Sezon X Yol Hikayesi Görev Haritası
Fortnite Sezon X Yol Hikayesi Görev Haritası
Fortnite Görev Rehberleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here